Black Ops 4: Blackout Beta’da oyuncu sayısı artırıldı!

Call of Duty: Black Ops 4‘ün battle royale modu Blackout için düzenlenen beta üzerine yapılan tartışmalar uzun bir süredir modun kaç oyuncuyu destekleyeceği üzerineydi. Doğal olarak, çoğu insan varsayılan olarak Fortnite ve PUBG gibi 100 oyunculu olmasını bekliyordu çünkü bu sayı artık battle royale türü için genel olarak standart sayılıyor.

Black Ops 4 Blackout betasında oyuncu sayısı arttırıldı

Black Ops 4‘ün Beta lansmanından önce, Blackout‘un başlangıçta 80 oyuncuyu destekleyeceği açıklanmasına rağmen, Treyarch daha önceki bir yapının daha fazla oyuncuya destek verdiğini belirtti. Buradaki öneri, betanın gidişatına bağlı olarak daha yüksek oyuncu sayısına ulaşmaktı. Sadece bir gün içinde bu sayı gerçekten değişti.

David Vonderhaar, Treyarch’ta uzun yıllar boyunca oyun tasarım yönetmenliği yaptı ve attığı tweet’te oyuncu sayısının 80’den 88’e yükseltildiğini açıkladı. İlginç, değil mi? Daha fazla bilgi verilmese de oyuncu sayısını yükseltmenin veya düşürmenin kolay olduğunu söyleyemeyiz. Ancak gerçek şu ki; Call of Duty: Black Ops 4 canlı bir oyun olacak ve şu anda Blackout modu başladığı yerden çok daha farklı bir konumda.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Birçok oyuncunun düşündüğü gibi Call of Duty serisinin ilk battle royale modu Blackout 100 oyuncuya yükseltilmeli mi? Lütfen yorumlarda belirtin.