Treyarch, Blackout modunda yapılacak değişiklikleri paylaştı

Call of Duty: Black Ops 4’ün Blackout Betası PlayStation 4’te kodu olan oyuncular için başladı ve oyunculardan oldukça fazla geri bildirim aldı. Treyarch tıpkı çok oyunculu betada olduğu gibi, battle royale modunda da ilk günün ardından yapacağı değişikliklerin listesini açıkladı.

Blackout oyuncuları daha tempolu bir oyun istiyor

Şimdiye kadar oyunla ilgili en çok konuşulan konu, eşya alma hızı olarak ifade ediliyor. Eşyanın tam üzerine giderek doğrudan bakma zorunluluğu gerektiren alımların, Blackout‘un temposunu yavaşlattığı düşünülüyor. Treyarch değişiklik yaptığını doğruladı, ancak hiçbir özellik açıklamadı.

Call of Duty: Black Ops 4 Blackout blackout

Buna ek olarak, Treyarch dost ateşinin etkilerinin farkında ve bazı ayarlamalar yapacak. Takım arkadaşlarını kaç kez öldürdüklerine bağlı olarak, oyunculara yaptırımların geleceği ima edildi. İşte Blackout modunda yapılacak değişiklikler:

  • Eşya Alımları: Eşya alım süresinin beklenenden daha yavaş olduğunu belirten birkaç yorum gördük. Şarjör değiştirme işlemine müdahele etmeden mümkün olduğunca hızlı alımlar için oyunu güncelleyeceğiz ve doğrudan bakmadan öğeleri almayı daha kolay hale getireceğiz. PC oyuncuları, Blackout Beta bu hafta içinde yayınlandığında anında öğeleri toplamak için eşlenecekler.
  • Hızlı Donanım (Quick Equip) Menüsü: Bazı donanımlar, Hızlı Donanım menüsü açıkken belirli eylemleri gerçekleştirmede sorun yaşadı. Bugün yapacağımız iki düzeltme var: 5 saniyeliğine hiçbir şey yapmazsanız Hızlı Donanım otomatik olarak kapanacak ve Recon Car (Keşif Aracı) kullanımı sırasında açılması engellenecek. İleride Hızlı Donanım menüsü d-pad düğmesine basılarak kapatılabilecek.
  • Zırh: Çok Oyunculu Beta’nın ilk günlerinde olduğu gibi, Blackout’ta da Zırh kullanımıyla ilgili bazı tartışmalar gördük. Beta süresince Zırh performansıyla yakından ilgileneceğiz.
  • Dost Ateşi: Dost ateşinin, takım arkadaşlarınızın sizi yanlışlıkla ya da bazı talihsiz durumlarda öldürmesine sebep olduğunun farkındayız. Her zaman İkili ve Dörtlü takım arkadaşlarınızı akıllıca seçmenizi tavsiye etsek de, Beta genelinde takım oluşturma sürecine göz atacağız ve diğer seçenekleri göz önünde bulunduracağız. Ayrıca, takım arkadaşlarına dost ateşi ile zarar veren oyuncuların istatistiklerini topluyoruz ve bu oyuncuları, ara sıra meydana gelen kazaların dışında yaptıkları hatalı davranışlar için izleyen bir güvenlik ekibine sahibiz. İyi oyunlar.

Call of Duty: Black Ops 4 12 Ekim 2018’de, PlayStation 4, Xbox One ve PC oyuncularına sunulacak. Popüler nişancı serisi, Blackout ile bu sene ilk defa battle royale deneyimi sunacak.