Never Alone’un yapımcılarından, Beyond Blue açıklandı!

BAFTA ödüllü Never Alone’un yaratıcıları, Beyond Blue‘yu duyurdu. Oyun, okyanusun derinliklerini keşfetmek isteyenler için PlayStation 4, Xbox One ve PC’de yayınlanacak. Geliştirici E-Line Media, şu anda 2019’un başlarında bir yayın tarihini hedefliyor.

Oyuncular, yakın gelecekte çığır açan yeni teknolojileri kullanarak okyanusu keşfetmekle görevlendirilmiş bir araştırma ekibinin lideri olan Mirai rolünü üstlenecekler. Mürettebatın keşif sırasında başarıya ulaşması için kaynakları yönetmeleri ve riskli durumlarda bazı hedeflere öncelik vermeleri gerekecek.

Beyond Blue’nun konsepti BBC’nin belgesel dizisinden ilham alıyor!

Beyond Blue’da konsepti BBC’nin Blue Planet II dizisinin yapımı sırasında, E-Line ve BBC Studios arasındaki tartışmalardan ortaya çıktı.

BBC Stüdyolarından Dijital Eğlence ve Oyun Başkanı Bradley Crooks: “E-Line’ın oyunları ve bizim program yapım yaklaşımımız arasında büyük bir sinerji olduğunu düşünüyoruz. İnsanların yaşadıkları dünyayı daha iyi anlamalarına yardımcı olmak istiyoruz.” diye konuştu.

Never Alone’a ilham veren yerel Alaska masalına içerik ekleyen Cultural Insight videoları gibi, Beyond Blue da Ocean Insight videolarını içeriyor. Bu videolar, gerçek dünya okyanus araştırmacılarının görüşlerini içerecek ve Blue Planet II‘nin yapımından, daha önce görülmemiş görüntüleri içerecek.