Battlefield 6, devasa haritalarda topyekün savaş deneyimi sunacak

Battlefield 6, devasa haritalarda topyekün savaş deneyimi sunacak
Electronic Arts CEO'su Andrew Wilson, 2021 mali yılı üçüncü çeyrek mali sonuçlarının açıklandığı toplantıda Battlefield 6 hakkında bazı bilgiler ortaya koydu. EA'in planına göre, birinci şahıs nişancı serisinin yeni oyunu,...

Electronic Arts CEO'su Andrew Wilson, 2021 mali yılı üçüncü çeyrek mali sonuçlarının açıklandığı toplantıda Battlefield 6 hakkında bazı bilgiler ortaya koydu. EA'in planına göre, birinci şahıs nişancı serisinin yeni oyunu, ilkbahar aylarında duyurulacak ve 2021'in sonlarına doğru piyasaya sürülecek.

Yapılan açıklamada Battlefield 6'nın PlayStation 5 ve Xbox Series X konsollarının yeni nesil özelliklerinden tam olarak yararlanacağı belirtildi. Yeni Battlefield oyunu, her zamankinden daha fazla oyuncunun yer alacağı büyük ölçekli, sürükleyici savaşlara sahne olacak. Ayrıca oyunun haritaları da daha önce benzeri görülmemiş büyüklükte karşımıza çıkacak.

Battlefield 6, çevrimiçi savaşlarda daha fazla oyuncuya yer verecek

Battlefield 6, topyekün savaş

EA'e göre Battlefield 6, topyekün savaş deneyimi sunacak ve her zamankinden daha fazla oyuncu destekleyecek. Yeni oyun, muhtemelen Battlefield 5'in en kalabalık modu Conquest'in 64 oyuncu sınırını aşacak gibi görünüyor. Yayıncı, çevrimiçi modlardaki oyuncu sayısı veya harita ölçeği hakkında daha fazla detaya girmedi.

Andrew Wilson toplantı sırasında yaptığı açıklamada, "Battlefield'ın bir sonraki sürümü, serinin tüm yıkım, oyuncu mücadelesi, araç ve silah savaşı gibi unsurlarını ele alarak başka bir seviyeye yükseltiyor. Ekip tamamen odaklandı ve oyun planlanan aşamanın ilerisinde. Oyunu ilkbaharda duyuracak ve 2021 sonunda oyuncularımız için özel bir Battlefield deneyimi sunacağız." ifadelerine yer verdi.

Yeni Battlefield oyununun Call of Duty: Warzone gibi ücretsiz bir moda sahip olup olmayacağı sorulduğunda; Wilson, EA'in şu anda daha fazlasını açıklayamayacağını belirtti. Battlefield 6 için gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!