Battlefield 5’in kapalı alfa sonuçları paylaşıldı

DICE, Battlefield 5‘in resmi web sitesinde bir makale kaleme aldı ve oyunun kapalı alfa sürecinden alınan dersleri ayrıntılarıyla birlikte yayınladı. Geliştirici, kapalı alfa sonuçlarının Eylül ayının başında açık betaya dönüşeceğini de belirtti.

DICE, Battlefield 5‘in lansmanından önce birkaç dahili ve harici test gerçekleştirmeyi planladığını, o zamana kadar birkaç değişiklik yapılacağını açıkladı. Kapalı alfanın ardından planlanan iyileştirmeler; eşleşme, canlanma, mühimmat, takviyeler, Öldürme Zamanı (TTK), haritalar, modlar ve silah dengelemeleri üzerinde yoğunlaşıyor.

Battlefield 5 Kapalı Alfa battlefield 5

DICE, Battlefield 5’i iyileştirmek için belli noktalara odaklanıyor

DICE Battlefield 5’in eşleşme sisteminde yapılmak istenen geliştirmeyi de vurguladı: “Mümkün olan en iyi eşleştirmeyi sağlamak dengelemenin bir zorluğu. Sizi en iyi sunucuya ve deneyime kavuşturmak istiyoruz. Bu da bekleme sürecinde birkaç dakika alabilir, ancak aynı zamanda yerleşmek için çok uzun bir süre beklemeyeceksiniz.”

Kapalı alfa sonuçları; silah dengelemeleri açısından daha iyi kontrol ve daha gerçekçi bir hisle, sıkı bir oynanış vadediyor: “Bazı silahların geri tepmesini zaten ayarladık, bu da vuruşun etkili olabilmesi için biraz daha çaba sarf edilmesini ve ilerleme gösterilmesini gerektiriyor. Battlefield 5’te oyunculara silahlarla her an, neler olabileceğini açıkça gösteren bir sistem istiyoruz.”

Battlefield 5, PlayStation 4, Xbox One ve PC için 11 Ekim’de yayınlanacak.