Battlefield 5’in bir sonraki alfa testi yakında başlıyor

EA, 14 Ağustos 2018’de başlayacak PC’ye özel ikinci alfa etkinliğiyle Battlefield 5‘i tekrar test edecek.

EA, ilk kapalı alfadan elde edilen sonuçları özetledikten sonra, daha fazla testin geleceğini ve yakın zamanda oyuncuları nelerin beklediğini yeni blog yazısında açıkladı.

Battlefield 5 Kapalı Alfa 2 için, EA, oyuncuların normalde olduğu gibi oynamalarının yanı sıra eşleştirme ve takıma katılma işlevselliğine odaklanmasını istiyor. Böylece geliştirici, yapılabilecek ince dengelemeleri değerlendirebilecek.

Battlefield 5 için yapılacak dengelemeler ve ikinci kapalı beta

Battlefield 5’teki haritalar, silahlar ve araç dengeleri de test ediliyor. Böylece EA, maçlarda “eğlenceli, adil ve yetenekli oyuncular” olmasını sağlamanın yanı sıra sunucu kararlılığı, sunucu uygulamaa bağlantısı ve eşleşme sisteminde iyileştirmelere odaklanıyor.

Battlefield 5 kapalı alfa battlefield 5

Blog yazısında EA: “Bu kısa bir oyun testi ve başarılı olmak için hızlı hareket etmeliyi ve Kapalı Alpha sunucularımızı denemek için mümkün olduğunca çok sayıda davetli oyuncuya ihtiyacımız olacak!” diyerek ikinci kapalı alfanın da ilk derlemeden “doğrudan oluşturulduğunu” onayladı.

“Bu testin odak noktası, oyuncu ilerleme hızı. Oyuncuların puanları ne kadar hızlı kazandıklarına ve ilk Kapalı Beta aşamasında ne kadar hızlı ilerlediklerine bağlı olarak tüm oyun stilleri ve beceri düzeylerinde oyunculara daha iyi hitap edeceğini düşündüğümüz bazı değişiklikler yaptık.”

Battlefield 5 kapalı alfa 2 battlefield 5

Test sürümü yalnızca İngilizce olarak oynanabilecek ve oyuncular sadece davetle katılabilecekler. Önceki alfadan kullanılmamış kodunuz varsa otomatik olarak giriş yapabileceksiniz. Ayrıca EA bazı oyunculara ek davetler de gönderiyor.

EA ilginç şekilde konsol oyuncuları Battlefield 5’i test edemeyecek olmasına rağmen onlardan geri bildirim alma konusunda istekli.

“Konsol oyuncularımızdan, Battlefield 5 Kapalı Alfa hakkında ne düşündüklerini duymak istiyoruz. Kapalı Alfa 2 için yayınlanacak içerikler yasaklı olmadığından, lütfen gösterilecek video ve yayınlara dikkat edin. Kapalı Alpha başlatıldıktan kısa bir süre sonra, geri bildiriminiz varsa bize bildirin.”

Battlefield 5, 19 Ekim 2018’de PC, PlayStation 4 ve Xbox One’da çıkış yapacak. Origin Access Premier ve EA Access oyuncuları 11 Ekim’den itibaren oynayabilecekken, Battlefield V Deluxe Edition sahipleri 16 Ekim’de erken erişimle başlangıç yapacaklar.