Battlefield 5 Bölüm 2 önümüzdeki hafta gelecek

Ocak ayı ve yeni bir yıl, EA ve DICE’ın, oyunun ücretsiz canlı hizmet modeli olan Battlefield 5 Tides of War‘ın 2. Bölümünün yolda olduğu anlamına geliyor. Oyunun ikinci içerik güncellemesi Lightning Strikes, oyun içi görselde belirtildiği gibi 17 Ocak 2019’da yayınlanacak ve Mart ayında sona erecek.

Bölüm 2: Lightning Strikes, Bölüm 1: Overture‘ı takiben oyunun lansman sonrası hikaye serisini sürdürecek. Bu ek içeriklerin sunulması ile Battlefield 5 sağlam bir başlangıç yaptı. Ancak çıkması gereken tarihe göre gecikmeli geldi ve ertesi gün yayınlandı. Umuyoruz ki Bölüm 2’nin gelişiyle oyun daha sorunsuz ilerlerler.

Battlefield 5 Tides of War Bölüm 2: Lightning Strikes battlefield 5

Ayrıca Ocak ayında Battlefield 5’in premium para biriminin kullanıma sunulacağı biliniyor. Daha önce ortaya çıkan sızıntılara göre gerçek parayla satın alınabilecek oyun içi para birimi Battlefield Currency 18 Ocak’ta oyuna dahil olabilir. Geliştirme ekibi, yeni para birimini oyunculara sistemleri tanıma şansı vermek için bilerek geciktirdi.

Benzer şekilde, Battlefield 5’in battle royale modu Firestorm da, Bölüm 3: Trial by Fire‘a kadar gelemeyecek. Oyunun lansman sonrası içeriğinin bu bölümünün Mart ayında yayınlanacağı tahmin ediliyor. Bu gecikme de aynı şekilde oyuncuların ezici üstünlükler sağlamalarını önlemek için kasıtlı yapıldı.

Battlefield 5, Tides of War Bölüm 2’nin 17 Ocak 2019’da geleceğini tekrar hatırlatalım. Gelecek detaylar için takipte kalın.