Battlefield 5 aylık anketlerle toplulukla iletişimini güçlendirecek

Battlefield 5 yedi milyondan fazla sattı ancak yayıncı Electronic Arts’a göre oyun satış beklentilerini yakalayamadı ve Call of Duty gibi rakiplerle kıyaslandığında geride kaldı. Sallantılı bir lansman ve geciken içerikler bu kayıpta etkili oldu ve zaten EA de gelir toplantısında hatalarını kabul etti.

DICE Battlefield 5 topluluğuyla iletişimi ve diyalogu geliştirmek amacıyla aylık anketler düzenleyeceğini, böylece oyuncuların duvara karşı konuşuyor gibi hissetmeyeceklerini açıkladı.

Stüdyo Reddit paylaşımında: “Bu anketler ne durumda olduğumuzu izlememizi sağlayacak, ayrıca ne düşündüğünüz hakkında bize değerli fikirler verecek. Oyun zamanla uyum sağlayıp değiştikçe topluluğun da değiştiğini biliyoruz. Bu, sizinle birlikte hareket ettiğimizi ve yetişebilmemizi sağlamanın bir yolu.” dedi.

İlk anket şu anda yayında ve oyunculara Battlefield 5’i arkadaşlarına önerme ihtimalini, oyuncuların daha yüksek puan vermesi için DICE’tan ne gibi beklentileri olduğunu soruyor.

EA, yatırımcılarına Battlefield 5‘in ivme kazanamadığını ve lansmanın bekledikleri kadar güçlü olmadığını açıklamıştı. İcra Kurulu Başkanı ve Yönetici Andrew Wilson: “Asla tam olarak yetişemedik. Rakiplerimiz ivme kazanmaya devam ettikçe Fortnite, Red Dead Redemption 2 veya Call of Duty olsun, saplandık ve olmamız gereken yere gelemedik.” açıklamasını yapmıştı.

Battlefield 5 için gelecek haber ve güncellemeleri buradan takip edebilirsiniz.