Battlefield 5 açık beta sonrası yapılacak değişiklikler açıklandı

DICE, Battlefield 5 açık betanın üstünden çok geçmeden, testten alınan bazı geri bildirimlere yanıt olarak web sitesinde bir makale yayınladı. Şirket yeni oyunu için topladığı tüm geri bildirimlere ve verilere çok daha önemli yanıtlar veren Geliştirici Sohbetleri videosunu yayınladı.

Yaklaşık yirmi dört dakika süren video, Battlefield 5 ekibinin ne düşündüğüne ve geri bildirim sonrası yapılan değişikliklere dair samimi bir bakış sunuyor. Videoda DICE temsilcileri, Yıpratma özelliği, görünürlük, ölüm deneyimi, TTK / TTD (Öldürme ve Ölme Süresi) ve taşıtlarla ilgili plan ve sorunları ele alıyor.

Battlefield 5 açık beta battlefield 5

Battlefield 5 üzerinde yapılan geliştirme ve düzenlemeler


Manga Oyunu ve Eşleştirme – Battlefield 5’in çıkış tarihinde mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için bazı değişiklikler yapıldı ve ek geliştirmeler yapılacak.

Yıpratma – Mermi ve can kısıtını doğru şekilde ayarlamak istiyoruz ve bunu dengelemek için Açık Beta’dan çok sayıda bilgi edindik.

Görünürlük – Düşmanlarınızı daha iyi görebilmeniz için mesafe bulanıklığı, aydınlatma, genel kontrast ve diğer görünürlük unsurlarıyla ilgili düzenlemeler yapıyoruz.

Ölüm Deneyimi – Sanal ölümleri en iyi şekilde yansıtabilmek için kan kaybı ve doğma sürelerini düzenliyoruz.

Taşıtlar – Hasar durumları, hareket, tankların ve diğer taşıtların silahları düzenleniyor.

TTK ve TTD (Öldürme ve Ölme Süresi) – Öldürme Süresini ve Ölme Süresini mümkün olduğunca adil yapmak için otomatik silahları düzenliyoruz.

İlerleme ve Özelleştirme – Kullanıcıların serüvenlerini akıcı ve özel yapmak için çalışıyoruz.

PC’de Sohbet Küfür Filtresi – Açık Beta geri bildirimlerini değerlendiriyor ve çıkış tarihi için birçok düzenleme yapıyoruz.


Battlefield 5 ilk planlanan tarihten 1 ay sonra, 20 Kasım 2018’de PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarında yayınlanacak. Battlefield 5 ve oyunun ilk battle royale modu Firestorm hakkında daha fazla haber, içerik ve inceleme için bizi takip edin.