Baptiste çok yakında Overwatch kadrosuna katılacak

Blizzard, Overwatch‘ın yeni karakteri Baptiste olarak oynayabileceğimiz tarihi açıkladı ve sandığımızda daha erken gelecek. Oyunun yeni destek karakteri Baptiste, PC test sunucusundan (PTR) ayrılacak ve 19 Mart 2019’da tüm platformlarda oyunun 30. karakteri olarak sunulacak.

Overwatch‘ın yeni destek kahraman Baptiste, Biotic Launcher adlı dostları iyileştiren, düşmanlara hasar veren bir silaha sahip ve hem orta menzilli makineli tüfek, hem de Ana’nın keskin nişancı tüfeği gibi oynanabiliyor. Baptiste metayı oldukça farklı bir şekilde değiştirecek çok yönlü bir karaktere benziyor.

30. karakterimizin yeteneklerine kısaca bir göz atalım:

  • Regenative Burst: Baptiste, zaman içinde kendisini ve yakındaki müttefikleri iyileştiren yoğun bir iyileştirici enerji dalgası başlatır.
  • Immortality Field: Baptiste, müttefiklerin ölmesini önleyen bir alan oluşturmak için cihaz kullanıyor. Üreteç imha edilebilir.
  • Amplification Matrix: Baptiste Ultimate yeteneği; içinden geçen müttefik mermilerinin hasar ve iyileştirme etkilerini ikiye katlayan bir matrix oluşturur.
  • Exo Boots: Çömelirken X’e basarsanız süper sıçrama yeteneği kullanır.

Baptiste, Caribbean Coalition askeriydi ve Omnic Crisis’in getirdiği yıkımdan kazanç sağlayan Talon için paralı askerdi. Paralı asker olarak kazandığı parayla mutluydu ve bu parayı bir klinik işletmek için bir kenara koydu. Emirler daha acımasız hale geldikçe, sivil kayıplarla ilgili ters düştü ve operasyonları hakkında çok fazla şey bildiği için Talon’un hedefi haline geldi. O zamandan beri insanlara yardımcı olmak için diyar diyar geziyor ve Overwatch‘ta da oyuncuları kurtaracak.

Baptiste oyunun son yeni karakteri silahşör Ashe‘nin ardından gelecek. Ashe’den önce de makineli sevimli hamster Hammond, Wrecking Ball gelmişti. Blizzard, Overwatch için yaklaşık her 4 ayda bir yeni bir kahraman yayınlayacak gibi görünüyor.