Back 4 Blood ekim ayına ertelendi; açık beta duyuruldu

Back 4 Blood ekim ayına ertelendi; açık beta duyuruldu
Left 4 Dead'in geliştiricilerinden Turtle Rock Studios'un hayatta kalma korku oyunu Back 4 Blood ertelendi. Oyunun ilk olarak haziran ayında piyasaya sürülmesi planlanmıştı ancak, geliştirici daha fazla zamana ihtiyaçları olduğunu...

Left 4 Dead'in geliştiricilerinden Turtle Rock Studios'un hayatta kalma korku oyunu Back 4 Blood ertelendi. Oyunun ilk olarak haziran ayında piyasaya sürülmesi planlanmıştı ancak, geliştirici daha fazla zamana ihtiyaçları olduğunu açıkladı. Back 4 Blood'un yeni çıkış tarihi 12 Ekim olarak açıklandı.

Back 4 Blood, gelişim sürecinin erken aşamalarındayken The Game Awards 2020'de teaser aracılığıyla duyurulmuştu. Etkinlikte dört oyunculu kooperatif bir deneyim olarak açıklansa da çok fazla detaylandırılmadı. İlk olarak 22 Haziran'da geleceği belirtilen hayatta kalma korku oyunundan sonunda erteleme haberi geldi. Ancak stüdyo, oyuncuların Back 4 Blood'ı satın almadan önce denemeleri için yaz aylarında açık beta yapılacağını duyurdu.

Back 4 Blood geliştiricilerinin zamana ihtiyacı var

Back 4 Blood, ekran görüntüsü

Oyunun Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Turtle Rock Studios, Back 4 Blood'ı lansmanda olabilecek en iyi oyun haline getirmek için çok çalışıyor ve ekibin bunu yapmak için daha fazla zamana ihtiyacı var. Bu nedenle, Back 4 Blood'ı 12 Ekim 2021'de yayınlayacağız. Topluluğumuza desteği için teşekkür ediyor ve bu yaz bir açık beta yapılacağını paylaşmaktan heyecan duyuyoruz." ifadeleri yer aldı. Stüdyo, açık beta için net bir tarih vermedi.

Left 4 Dead'in manevi olarak görülen Back 4 Blood'da oyuncular, zombilerin ve enfekte yaratıkların istilasındaki bir dünyada kendi güvenli alanlarını yapmakla görevlendirilecek. Oyunun Left 4 Dead klonu olmasını engellemek için karakterlere bonuslar veren bir kart sistemi eklendi. Böylece maça girmeden önce her biri güçlendirmeler ve avantajlar sağlayan 15 kartlık bir deste oluşturabileceksiniz. Örneğin, bir kart şarjör değiştirme hızını artırırken, diğeri daha fazla iyileştirici eşya taşımanıza izin verecek. Ayrıca bazı kartlar, hasar direnci veya daha yüksek hasar gibi benzersiz özellikler sağlayacak.

Valve daha önce Left 4 Dead 3'ün hiç geliştirilmediğini söyleyerek hayranları hayal kırıklığına uğratmıştı. Back 4 Blood, oyuncuların hasretini sonlandıracak ve canlı hizmet yaklaşımıyla yıllarca desteklenecek.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir