Astroneer Kasım ayında PlayStation 4’e gelecek

Gearbox Software, Astroneer‘in Kasım ayında PlayStation 4’e geleceğini açıkladı.

Oyunun resmi açıklaması şu şekilde: “Astroneer keşfedilecek bir galaksinin yanı sıra tek oyunculu ve arkadaşlarınızla yapacağınız uzay yolculuğunu kutluyor. Yeni teknoloji araştırmak ve değerli kaynaklar toplamak için oyunun Arazi Aracını kullanarak bölgeyi kazın ve yükseltin. Araçlar yapın, üsler inşa edin ve özelleştirin, çeşitli biyomların ve zorluklarının üstesinden gelerek güneş sisteminin kalbindeki sırları açığa çıkarın.”

Astroneer 2016’da Steam Erken Erişimi’ndeydi ve Şubat ayında Steam ve Xbox mağazalarında yayınlandı. PlayStation 4 sürümüne özel fragman bir Astronotun bir Dualshock 4 kontrol cihazıyla verdiği tatlı mücadeleyle başlıyor ve ardından oyuncuların keşfedebileceği farklı ortamları ve etkinlikleri gösteriyor.

PlayStation Blog‘da geliştirici System Era Softworks’ten Joe Tirado astronotun kıyafet tasarımının arkasındaki yaratıcı süreci tartıştı. Tirado: “Kostümün yaratılması için, inanılmaz bir konsept ve 3B sanatçısı olan Heather Penn ile çok çalıştık. Oyunda yer alacak ilk 4 kostüm seçildikten sonra her gezegen türü için yeni bir kostüm oluşturmakla görevlendirildi. Bu düşünceden yola çıkarak ve Astroneers keşiflerinde karşılaşabileceği tüm farklı ortamlar için uzay kıyafetleri tasarlamaya başladı.” diyor.

Astroneer’in PlayStation 4 sürümü PC sürümündeki tüm içeriğin yanı sıra özel bir kıyafet ve kaskla birlikte gelecek. Ek olarak PS4 sürümü 4 Eylül’de Xbox One ve PC’de yayınlanacak olan Explorer güncellemesini de içerecek. Oyunu ön siperiş verenler müziklere ve özel bir temaya erişim sağlayacaklar.

Astroneer 15 Kasım’da PlayStation 4 dünyasına ulaşacak.