Assassin’s Creed Odyssey’in ilk büyük genişlemesi yakında!

Assassin’s Creed Odyssey’e gelecek iki büyük genişlemesinden ilki olan Legacy of the First Blade‘in ilk hikaye bölümü önümüzdeki hafta yayınlanacak.

Genişlemelerin her biri üçer parça halinde sunulacak. İlk bölüm Hunted, 4 Aralık’ta gelecek. Assassin’s Creed hikayeleri ikonik gizli bıçak silahını kullanan ilk Assassin olan Darius’un hikayesini anlatacak. Geçmiş oyunlar ve hikayeler kendisinden ve ilk suikasti efsanevi Xerxes’ten bahsetti. Ama bu, onunla gerçek anlamda ilk tanışmamız.

Bu yılki Assassin’s Creed Odyssey ile geçen yılki Assassin’s Creed Oranges arasındaki boşluğu dolduracak hikayede, tanıdık düşmanlarla da tanışacağız.

Assassin's Creed Odyssey yol haritası assassin's creed odyssey

Assassin’s Creed Odyssey’in geleceğine bakacak olursak, Legacy of the First Blade‘in ikinci hikaye bölümü Shadow Heritage ve üçüncü bölümü Bloodline‘ınönümüzdeki yıl yayınlanması planlanıyor. Ayrıca Atlantis’te geçecek ikinci büyük genişlemesi başladığı 2019 ilkbahardan önce bekleniyor.

Geçtiğimiz ay Assassin’s Creed Odyssey’in ilk ücretsiz DLC‘si yayınlanmıştı. Lost Tales of Greece genişlemesi, düzenli aralıklarla oyuna ücretsiz gelecek görevleri içeriyor ve “The Show Must Go On” ilk kısmıydı.