Tencent ve EA Apex Legends’i Çin’de yayınlamak için görüşüyor

PlayerUnknown’s Battlegrounds ve Fortnite gibi dev oyunlara sahip olan Tencent, Çin’de Apex Legends‘i yayınlamak için Electronic Arts ile görüştüğünü bildirdi. Şirketler görüşme hakkında henüz açıklama yapmadı.

Respawn Entertainment’ın oynaması ücretsiz battle royale oyunu ilk bir hafta içinde dünya çapında 25 milyon oyuncuya ulaştı ve olumlu eleştiriler aldı. Apex Legends daha önce Twitch’te de, Epic Games’in efsane oyunu Fortnite tarafından belirlenen rekorları kırmaya başladı bile.

Canlı yayın takip hizmeti Gamoloco‘ya göre, Apex Legends Twitch’te en iyi lansmanı yapan Fortnite’ın rekorunu kırdı. Şimdi son 5 yılda en yüksek 4. günlük izlenme oranına sahip. Ayrıca raporlar 12 Şubat 2019’da Twitch izleyicilerinin 8.4 milyon saat Apex Legends izlediğini gösteriyor. Buna karşın Fortnite‘ın en yüksek günlük izlenmesi Temmuz 2018’de 5. Sezon’un başlamasıyla 7.2 milyon saat olarak gerçekleşti.

Apex Legends’in başarısı EA ve yatırımcılarını memnun etti. Sürpriz lansmanla birlikte yayıncının hisseleri %11’e kadar yükseldi ve oyuncu tabanı hızla genişlemeye devam ediyor. Tencent’in bu oyunu neden izlediği kesinlikle anlaşılıyor. Çin gibi bir pazar böylesine başarılı bir oyun için iştah kabartıcı.

Geliştirici Respawn düzenli canlı yayınlar organize edecek ve Apex Legends topluluğuyla düzenli olarak temas halinde olacak. Ayrıca yapımcı ekibinin Respawn ofisinde hayranları için bazı gösteriler sunmak üzere çekim stüdyosu kurulduğu da açıklandı.