Apex Legends Battle Pass paketlerine alternatif Belçika çözümü

Apex Legends Battle Pass‘i aldınız ama eşya kutularını beğenmediniz mi? İşte sizin için zekice bir çözüm! Oyuncular battle pass’lerini yüklü miktarda Crafting Metal‘le değiştirmenin bir yolunu buldular.

Apex Legends’in ilk sezon içeriği yayınlandıktan kısa bir süre sonra Belçikalı oyuncular Battle Pass’lerinde Apex Paketi bulunmadığını (oyunun ganimet paketleri) ve alternatif olarak Crafting Metal’le ödüllendirildiklerini bildirdi. Bunun nedeni, Belçika’nın geçen yıl tüm ücretli eşya kutularını yasaklaması ve kumar olarak sınıflandırması. EA kendisine açılan soruşturmanın ardından FIFA Points satışlarını da durdurmuştu.

Şu anda Apex Legends Battle Pass, Belçikalı oyunculara oldukça adil bir anlaşma sunuyor. Crafting Metal zanaat sistemi istediğiniz kostümleri oluşturmak için kullanılabiliyor. Böylece sürekli olarak kumar oynamak yerine istediğiniz ödülleri hemen elde edebiliyorsunuz. Apex Paketlerinden elde edilen ek kazanç toplam 1350 puan ve efsanevi bir kostümün elde edilmesi için yeterli (1200).

Oyuncular, Battle Pass’in ortasında olsanız bile EA web sitesinde hesap ayarlarınıza giderek bölgenizi Belçika olarak değiştirerek kolayca yararlanmanın mümkün olduğunu belirtiyorlar. Böylece ücretsiz Battle Pass ile sağlanan eşya kutuları olduğu gibi kalacak, ancak premium Battle Pass’in tüm “ücretli” paketleri Crafting Metal’le değiştiriliyor. Ayrıca, Apex Legends oyun içi veri merkezi menüsünde sunucunuzu seçebilir ve ping sorunundan kurtulabilirsiniz.

Sistem PC’de sorunsuz çalışıyor, ancak Reddit’teki oyuncular EA web sitesindeki bölge ayarlarını değiştirerek oyunu PS4 ve Xbox One’da yeniden yüklemenin de işe yaradığını bildiriyor.

Battle pass Apex Paketlerinin Craft Metal olarak değişimleri:

  • Level 26: 250
  • Level 43: 60
  • Level 53: 60
  • Level 73: 60
  • Level 83: 60
  • Level 86: 800
  • Level 93: 60

Peki bu yapılmaya değer mi? Biraz metal kaybediyorsunuz Destansı kostümler zanaat için 400 metale mal oluyor, ancak destansı paket değişimi size 250 veriyor. Ayrıca efsanevi kostümler 1200 metal gerektirirken, efsanevi paket değişimi 800 veriyor. Nadir paketlerde ise fark görülmüyor. Arada farklar olsa da istediğiniz kostümü almak bazen daha önemli olabiliyor. Daha fazlası bilgi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

EA’in Apex Legends oyuncularının çözümünü farketmesi zaman almayacaktır ve yakın zamanda çözüm bulabilir. Apex Legends hakkında daha fazlası için incelememizi okuyabilir, ya da Apex Legends karakter rehberimizi inceleyebilirsiniz.