Apex Legends 1.2 güncellemesiyle Legendary Hunt başladı

Apex Legends oyuncuları yeni güncellemeyi dört gözle bekliyorlardı ve sonunda hata düzeltmelerinden daha fazlasıyla geldi. Oyunun 1.2 yaması, oyunculara silah kaplamaları ve özellikle yeni bir Bloodhound kostümü kazandıracak benzersiz zorluklarla birlikte gelen Legendary Hunt etkinliğini başlattı. Ayrıca, Battle Pass sahiplerine özel ödüller sunan yeni bir etkinlik oyuncuları bekliyor. Legendary Hunt etkinliği 4 Haziran’da başladı ve 18 Haziran 2019’a kadar sürecek.

Apex Legends‘in yeni etkinliğini kutlamak için oyun içi mağazada bazı Legendary Hunt temalı kozmetikler de var. Apex Coin’leri harcamayı düşünenler için Bangalore ve Mirage kostümleri mağazada yerini aldı.

Ek olarak, Apex Legends’in yeni eşleşme sistemi olan Elite Queue, artık tüm platformlardaki oyuncuların yeteneklerini test edecek. Bir maçta ilk beşte olan oyuncular sıraya katılmak için hazır olacaklar ve aynı başarıyı tamamlayan diğer oyuncularla karşılaşacaklar. Kısaca iyi olanın kazanacağı zorlu bir sistem. Elite Queue 2 Temmuz’a kadar oyunda olacak.

Güncellemeyle birlikte Kings Canyon‘daki ganimet dağılımında değişiklikler de oldu. Özellikle Thunderdome, ganimet yerleşiminde küçük değişiklikler yapılırken, The Pit’in ganimet miktarı iki katına çıkarıldı. Benzer şekilde, Repulsor ve Shattered Forest bölgelerine daha fazla ganimet eklendi.

Apex Legends’te oyuncular artık Jumping Towers’a ping atabilmenin yanı sıra, oyundan ayrılan takım arkadaşlarını rapor edebilecekler. Bu özellik ilk olarak Nisan ayında 1.1 yamasında yanlışlıkla yayınlanmıştı ve maçlardan erken ayrılan takım arkadaşlarının önüne geçmeyi hedefliyor.

Apex Legends‘in 1.2 güncellemesiyle gelen değişikliklerin tamamına yama notlarından erişebilirsiniz. Ayrıca 2. Sezonla gelen ödüllere ve değişikliklere buradan göz atabilirsiniz.