Anthem’in PS4 çökerten sorunları için çözüm aranıyor

EA, PlayStation 4’te Anthem oynayan ve sorun yaşayan oyunculardan yardım istiyor. Anthem’in yayıncısı nihayet oyunun PS4’leri çökerten sorunlar olduğunu kabul etti ve oyunculardan EA Answers mesaj sayfası aracılığıyla teşhis etmek için yardım istedi.

Dün akşam yayınladığımız raporlara göre; çökmeler sadece Anthem’in istemcisini kapatmıyor, sanki konsolun fişini çekmiş gibi PS4’ün tamamen kapatıyor.

PS4’ün piyasaya sürülmesinden bu yana belki birkaç kez böyle bir hatayla karşılaşılmıştır. Ancak Anthem’i PS4’te oynayan oyunculardan bazıları sorunun tek bir oyun oturumunda birçok kez yaşandığını bildirdi. Kimi oyuncular da konsollarının çalışmaz hale geldiğini iddia etti.

Oldukça yaygın gibi görünen sorun PS4’ün ani bir şekilde güç kaybetmesinden kaynaklanıyor. EA Answers sayfasındaki birçok kullanıcı PS4’lerinin tekrar açılması için kısa bir süre (bazı durumlarda birkaç dakika) beklemek zorunda kaldıklarını ve kontrol cihazı kullanmak yerine konsoldaki düğmeye basarak beklediklerini bildirdiler. Bazı kullanıcılar ise ciddi sistem hatalarını gidermek için tasarlanmış oyuncuların korkulu rüyası olan PS4’ün gizli Güvenli Moduna atıldığını söylüyor.

Anthem PS4 çökme sorunu anthem

Gelen raporların hepsi Anthem‘in ciddi çökme sorunları olduğunu söyledi – ve kimse EA’den beklentileri karşılığında böylesine bir fiyasko beklemiyordu. Yayıncının mağdurlar için yayınladığı mesaj şu şekilde:

“Şu anda PS4 sorunlarıyla ilgili bilgi toplama sürecindeyiz, böylece ana nedeni belirleyebiliriz. Konsolunuzda çökme sorunları yaşıyorsanız, lütfen aşağıdaki bilgileri yanıtlayın:

PlayStation Konsolu: (PS4, Slim, Pro), PSN Kimliği, Çökme Bilgisi: Çökme ne zaman gerçekleşiyor? PlayStation’ınızı yeniden başlatmak için belirli adımlar mı gerekiyor? Çökme verilerinizi bildirdiniz mi?”

Tüm PS4 modellerinden yüzlerce Anthem oyuncusu konu hakkında yanıt verdi. Şikayetler son birkaç gün içinde arttı ve bazı oyuncular soruna son yamadaki değişikliklerin neden olup olmadığına bakılmasını talep etti. Reddit’teki birkaç kişi de Sony’den para iadesi aldıkları bildirdi ancak doğruluğu henüz kesin değil.

Olanlara bakılırsa EA’in başı Anthem yüzünden bayağı ağrıyacak gibi… Anthem hakkında daha fazlasını öğrenmek için incelememize göz atabilirsiniz.