Anthem Demo sürümü final yapısından farklı olacak

Baş Yapımcı Mike Gamble’a göre, Anthem‘in açık ve VIP demoları oyunun final yapısını sunmayacak. Oyuncular “özel bir demo yapısı”nı deneyimleyecekler. Bu hamle BioWare’in oyunda geliştirmeler ve ayarlamalar yapmasına olanak sağlarken, oyuncular demo süresince ayrı bir versiyona sahip olacaklar.

Gamble bu bilgiyi takipçisinin konuyla ilgili sorusuna yanıt olarak kişisel Twitter hesabından paylaştı:

“Hayır, aslında özel bir demo yapısı. Yine de çoğu şey aynı olmalı. Demoda, ana oyunda düzelttiğimiz küçük şeyler var.”

Bu açıklama BioWare’in Anthem demo ile ilgili bir diğer kararının açıklanmasına yardımcı oluyor. Yapımcı Ben Irving daha önce, demo oturumları sırasında kaydedilen ilerlemenin ana oyuna aktarılmayacağını açıklamıştı. Anthem’in demo ve tam sürümünün iki ayrı versiyondan oluşması, ilerleme aktarımının eksikliğine açıklık getiriyor.

Son zamanlarda, BioWare yaklaşmakta olan paylaşımlı dünya üzerine kurulu nişancı oyunu hakkında daha fazla bilgi paylaştı. The Game Awards 2018’de Anthem’in hikayesini ve oyundaki bazı düşmanları tanıtan yeni fragmanı yayınlanmıştı. Ayrıca geliştiriciler son zamanlarda ganimet nadirliği hakkında bilgi verirken, oyun sonu içeriği için planlarından da bahsettiler. Oyunda ganimetler genel olarak oyun sonu içeriğine bağlı olsalar da küçük kazanımlar elde edecekler. Görünüşe göre BioWare’in oyun sonu planlarına dair somut detaylar yakın zamanda gelecek.

Anthem’in VIP ve açık demo tarihleri ne zaman?

BioWare, 25 Ocak 2019’da oyunu ön sipariş veren oyunculara özel bir demo başlatmayı planlıyor. VIP demo EA Access ve Origin Access abonelerine açık olacak. Demonun 27 Ocak’ta sona ermesi planlanıyor ve katılımcılar VIP demoya özel eşya alacaklar.

Ardından 1 Şubat – 3 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek bir sonraki demoda tüm oyuncular Anthem’i deneme şansına sahip olacak. Anthem demo hakkında daha fazla bilgiye buradan erişebilirsiniz.