Amnesia: The Dark Descent’in Zor Modu PS4’e geldi

Geliştirici Frictional Games’in klasik korku oyunu Amnesia: The Dark Descent, kalp atışlarınızı hızlandıracak yeni zorluğu Hard Mode ile sonunda PlayStation 4‘e geldi.

Amnesia Hard Mode oyunculara yabancı değil; ilk kez, geçen Eylül ayında PC ve Xbox One için yayınlandı ve Frictional’ın ölümcül korkularını daha ileri boyuta taşıdı. Hard Mode oyunun ustaca tasarlanmış korku temasını gerçekten mazoşist seviyelere çıkarmak için tasarlanmış diyebiliriz.

Öncelikle otomatik kayıtlar yok ve manuel kaydetme işlemi yapmak istiyorsanız 4 tinderbox gerekiyor. Ayrıca bu kutular artık macera boyunca daha nadir bulunabilecek.

Hepsi bu kadar da değil. Canavarlar artık daha uzun süre etrafta olacak, oyuncuları daha kolay tespit edebilecek ve daha fazla hasar verecekler. Yakınınızda yaratıklardan biri olduğunda artık uyarı alamayacaksınız. Hala bitmedi! Eğer akıl sağlığınız sıfıra düşerse bu ölümle sonuçlanacak.

Geliştirici Frictional Games Amnesia: The Dark Descent‘in bu zorlu modunun açıklamasında oyunda “ortamların artık daha acımasız, canavarlar daha merhametsiz ve deliliğin ölümcül olduğunu” belirtmiş, ölümün son safha olduğunun altını çizmişti.

Amnesia: The Dark Descent’in Hard Mode eklentisini sonuna kadar geçmeyi başaranlar (oyunun ortasında zorluklar arasında geçiş yapamayacaksınız) yeni Mazoşist Başarımının kilidini açacaklar.