Amazon Yüzüklerin Efendisi Oyunundan Vazgeçemiyor

Amazon Yüzüklerin Efendisi Oyunundan Vazgeçemiyor
Daha önce Yüzüklerin Efendisi adıyla oyun geliştireceğini açıklayan Amazon, yeni bir açıklama daha yaptı. Açıklamalara göre şirket açık dünya Yüzüklerin Efendisi için yeniden atağa geçti.

Oyun alanındaki hakimiyetini arttırmak isteyen ve bu konuda önemli adımlar atan Amazon daha önce yarım kalan açık dünya rol yapma oyunu Yüzüklerin Efendisi için yeniden çalışmalara başladı. Büyük bir açık dünyada oynanması beklenen yeni oyunda kullanıcı sayısının da yüksek olması bekleniyor.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Sonrasında Oyunu Gelecek

Geçtiğimiz günlerde Amazon’da yayınlanan yeni dizi Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’nin hemen ardından oyun hamlesi yapan Amazon, fırsattan yararlanmak istiyor.  Resmi olarak duyuru yapılan yeni oyun ortak şekilde geliştirilecek. Yüzüklerin Efendisi oyununda Amazon’un ortaklığı Embracer Group olacak. Şirketin bu konudaki gerekçesi ise oyun haklarının Embracer Group’ta bulunması. MMO türündeki Yüzüklerin Efendisi için çıkış tarihi henüz bilinmiyor. Ancak film ile çok yakın bir hikâyenin anlatılması bekleniyor.

Amazon Bu Sefer İddialı

Yeni oyunu için Amazon oldukça iddialı. Zira 2019 yılında ilk kez duyurulan ve sonrasında iptal edildiği belirtilen Amazon, yeni oyununda iddialı. New World gibi MMO türü oyunların arkasında yer alan şirket Orange County ile ortaklık yapan Amazon, bu sefer beklentileri karşılayabilir.