Alien tanıtımında Amanda Ripley’e referans verildi!

Alien dünyasında beklenmedik gelişmeler ortaya çıkıyor. Popüler seri için yeni bir AAA oyun yolda ve projenin geliştirilme aşamasında olduğu biliniyor. Hatta merakla beklenen oyunun adının Alien: Blackout olabileceği düşünülüyordu.

Geçtiğimiz günlerde serinin resmi Instagram hesabında bir tanıtım yapıldı ve üzerinde çalışılan oyunun Alien: Isolation ile bağlantılı olduğu gösterildi. Paylaşımlarda Weyland-Yutani şirketinin katil yaratıkla ilgili bazı kötü şeyler yaptığını anlatan animasyonlu resimler yayınlanıyor. Şimdiye kadar bu görsellerden 6 tane yayınlandı ve sanki hikayenin eksik kısımlarını tamamlamaya çalışıyor gibi.

Alien araştırma tesisini gözlemleyerek sırlarını anlatan bir yabancının ağzından yazılıyor gibi görünüyor. İlerleyen paylaşımlarda, Weyland-Yutani’nin bir koloninin üzerine facehugger’ları saldığı ortaya çıktığında işler daha da kötüleşiyor. Paylaşımı yapan yabancı, okuyucuların bunu dünyaya anlatmasını, açığa çıkarmasını istiyor. Bunu kendileri denerlerse güven sarsıp, kuşku çekmekten korkuyorlar. İletilerdeki etiketlere bakılırsa anlatanın kim olabileceğine dair bir ipucu var.

Serinin filmlerinin kahramanı Ellen Ripley’in kızı ve Sega ve Creative Assembly’nin Alien: Isolation oyununun kahramanı Amanda Ripley etiketler arasında yer alıyor. Hikaye ilerledikçe, ismi dikkat çekici bir şekilde etiketlerden kaybolsa da önceki oyuna açıkça gönderme var.

Amanda Ripley’in Blackout olarak adlandırılan yeni oyunla bir bağı olacak mı? Yoksa tamamen başka bir şeye mi işaret ediyor? Gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.