A Way Out 2 milyon satışla yeni bir dönüm noktasına ulaştı

Hazelight Studios’un kooperatif oyunu A Way Out başarılı satış performansına devam ediyor. Geliştirici oyunun 2 milyondan fazla kopya sattığını duyurdu. Stüdyo destekçilerine teşekkür ederek gelecek projesine dair ipucu verdi. Görünüşe göre Hazelight yeni bir çok oyunculu kooperatif oyun üzerinde çalışıyor.

Yeni oyun hakkında henüz çok fazla bilgimiz yok. Hazelight Studios’un Yaratıcı Yönetmeni Joseph Fares, Gamelab Barcelona etkinliğinde katılımcılara yeni oyunlarından neler bekleyebileceği hakkında kısa bir konuşma yaptı. Fares projelerinin hikayesi, oynanışı veya karakterleriyle ilgili özel bir bilgi vermedi ancak Brothers: A Tale of Two Sons veya A Way Out‘un devam oyunu olmayacağını doğruladı.

Fares aynı etkinlikte Venture Beat‘e verdiği bir diğer röportajda topluluğun çizgisel hikayeye sahip oyunlara karşı olumsuz bakışına ilişkin görüşlerini dile getirdi. Hem çizgisel hem de açık dünya oyunlarının sektörde önemli bir yere sahip olduğunu ve çizgisel oyunlara olumsuz bakılmaması gerektiğini söyledi. A Way Out’un satış rakamlarına bakılırsa, oyunun kalitesine göre çizgisel hikayelere de ilgi duyan bir kitle var.

A Way Out’ta hapishaneden kaçmaya çalışan iki mahkumdan birini kontrol ediyorsunuz. Nefes kesen firar girişimi alışılmışın dışında, sürprizlerle dolu ve duygusal bir maceraya dönüşüyor. A Way Out, iki oyuncuyla oynanması gereken bir deneyim ve oyuncular hapishaneden kaçarak özgürlüğüne kavuşmak için iş birliğine girişen Leo ve Vincent adlı iki ana karakteri oynuyor. Oyunun tam sürümünü satın aldığınızda oyunu satın almış almamış tüm arkadaşlarınızı online olarak davet edebiliyorsunuz. Oyun içi menüden davet gönderdiğiniz arkadaşlarınız Ücretsiz Denemeyi açacak ve ardından oyunun tamamını birlikte oynayabileceksiniz.

Electronic Arts, EA Originals oluşumunu küçük, bağımsız geliştiricilerin fikirlerine destek vermek amacıyla 2016 yılında kuruldu ve Hazelight da bunlardan biri. Şirket oluşumu desteklemeyi planlıyor ve ilerde A Way Out gibi daha fazla oyun görebiliriz.