A Way Out 2.6 milyon oyuncu sayısını geçti

Electronic Arts geçtiğimiz günlerde 1 Nisan-30 Haziran arasını kapsayan, 2019 mali yılının ilk çeyrek sonuçları için yatırımcı ve analistlerle bir konferans gerçekleştirdi. Konferans sırasında EA CEO’su Andrew Wilson, Hazelight’ın geliştirdiği A Way Out‘ın çeyrek boyunca 2.6 milyondan fazla oyuncuya ulaştığını açıkladı.

A Way Out, EA’in beklentilerini aştı

A Way Out a way out

A Way Out 23 Mart 2018’de yayınlandı ve iki hafta içinde 1 milyon kopya sattı. Finans Direktörü Blake Jorgensen, çeyrek boyunca fiziksel ve dijital satışların A Way Out, Battlefield 1 ve FIFA Online 3 gibi başlıklar sayesinde beklentileri aştığını belirtti. Şirketin EA Originals programına yaklaşımı göz önünde bulundurulduğunda, oyunun başarısı kesinlikle iyiye işaret.

A Way Out’un kreatif direktörü Josef Fares’in söylediğine göre stüdyo Hazelight, oyunun gelirlerinin tamamını alıyor ve EA bir kuruş bile kazanmıyor. Hapishaneden kaçış temalı oyun bir arkadaşınızla oynamanızı gerektiriyor. Oynamak için, oyunu sadece bir kişinin satın alması gerekiyor ve diğer kişi ücretsiz bir kopyaya sahip oluyor.

Eğer bağımsız geliştirici anlaşmadan en fazla kazanan tarafsa bu stüdyo için daha fazla fırsat kapısı açabilir.  Bu arada Fares, şu anda ön üretim sürecinde olan bir başka proje için yine EA ile çalışıyor, ancak kısa sürede tam üretime geçecek.