A Plague Tale: Innocence’ın ücretsiz demo sürümü yayınlandı

A Plague Tale: Innocence Mayıs 2019’da çıktı ve genel olarak olumlu yorumlar aldı. Aranızda elbet oyunu oynayanlar vardır. Ama diğer bir kesimin aklında da 219 TL’ye değip değmeyeceği noktasında soru işaretleri olabilir. Artık A Plague Tale: Innocence’ın ücretsiz demo sürümü PlayStation 4, Xbox One ve PC (Steam) oyuncularının deneyebilmeleri için yayınlandı.

Demo sürümünde oyuncular A Plague Tale: Innocence’ın ilk bölümüne erişebilecekler. Denemenin sınırlı süreli olup olmadığı açıklanmasa da kalıcı gibi görünüyor.

Demonun yayınlanmasından sonra yayıncı Focus Home Interactive ve geliştirici Asobo Studio ücretsiz deneme fragmanı paylaştı. Aşağıda izleyebileceğiniz fragmanda demodan neler bekleyebileceğinize göz atabilirsiniz:

A Plague Tale: Innocence’ındemo sürümü PlayStation 4’te oldukça büyük bir indirme boyutuyla geliyor ve toplamda 10 GB civarında. Buna karşılıkoyunun tam boyutu yaklaşık 37 GB alan gerektiriyor.

Oyun genç Amicia ve küçük kardeşi Hugo’nun insanlık tarihinin en karanlık zamanlarında yaptıkları yürekleri parçalayan bu yolculuğunu konu alıyor. Bu acımasız hikayede oyuncular 14. yüzyılın ortalarında veba salgını olan bir Fransız köyünde küçük kardeşi Hugo’ya göz kulak olan Amicia rolünü üstleniyorlar. Engizisyon askerleri tarafından aranan Amicia ve Hugo’nun birbirlerinden başka güvenecek hiçbir şeyleri yok. Tüm olumsuzluklarla mücadele ederken acımasız dünyada yaşam mücadelesi verecekler.

A Plague Tale: Innocence PS4, Xbox One ve PC platformlarında oynanabilir. Oyun şu anda PlayStation Store (PS Plus abonelerine özel olarak) ve Steam’de indirimli olarak sunuluyor.