Overwatch yeni destek kahramanını tanıtıyor!

Overwatch tanıtımları yeniden canlandı ve muhtemelen bu sefer dikkatler oyunun 30. kahramanı Jean-Baptiste Augustin‘in üzerinde.

Overwatch’ın yeni kahramanı kaçak bir Talon doktoru ve firarda. D. Cuerva adında biri tarafından yönetilen Talon ekibi Baptiste’i yakalamak için gönderildi, ancak üç kişiyi alt etti ve dördüncü lider D. Cuerva’yla cesur bir mücadele verdi: “Gel beni bul Cuerva”.

Cuerva olayla ilgili ayrıntılı raporunda şöyle yazdı: “Baptiste’yi küçümsemekten daha fazlasını biliyorum. Onu eğitmeye kendim yardım ettim ve en iyilerimizden biriydi. Hiç bir doktorun bu kadar iyi bir nişancı olacağını düşünmemiştim ve yeni durumlara adapte olması nadir bir yetenek. Hepimiz adil çatışmadan payımızı aldık, ancak Baptiste hayatta kalmak için yapılmış. Yemin ederim çok ballı biri.”

Overwatch Cuerva'nın Baptiste raporu

Rapor olayın Haiti’deki Tortuga’da korsanlık geçmişine sahip bir Karayip adasında gerçekleştiğini belirtiyor. Ayrıca Baptiste’nin oyun kağıtlarından ve rom içtiğinden de bahsediliyor. Henüz onaylanmasa da Tortuga Baptiste’in evi olabilirmiş gibi geliyor.

“Medic” açıklaması Baptiste’in destek karakteri olacağını ve “iyi nişancı” olması da bir çeşit keskin nişancı kabiliyeti olabileceğini ortaya koyuyor. Ancak Overwatch Ana gibi keskin nişancı tarzı bir desteğe sahip olsa da, Baptiste uzun, belki orta menzilli şifacı olabilir.

Diğer tanımlar arasında yer alan “uyum sağlama yeteneği” ve “hayatta kalmak için yapılmış” olmasının ne anlama geldiği açık değil. Belki de bir omnic (robot), ama bir omnic rom içmez. Ama bir korsan olabilir!

Yeni tanıtım gizemli Overwatch karakteri Echo’dan bahsetmiyor. Echo kasım ayında Ashe’nin sinematik kısa filmde ortaya çıkan robottu ve McCree’yi avlamak için oradaydı.

yorum Yap