Outriders’ın çıkış tarihi yine ertelendi; demo sürümü yolda

Square Enix ve People Can Fly’ın merakla beklenen üçüncü şahıs nişancı oyunu Outriders bir kez daha ertelendi. Geliştirici ekip, oyunun sorunsuz bir deneyim sunması için ek zamana ihtiyaç duyduğunu öne sürerek, yeni çıkış tarihini 1 Nisan 2021 olarak duyurdu. Başlangıçta yeni nesil konsolların lansman oyunu olarak planlanan Outriders, ilk olarak Şubat ayına ertelenmişti.

Outriders her ne kadar ertelense de, teselli olarak demo sürümü önümüzdeki ay yayınlanacak. Ücretsiz demo, 25 Şubat‘ta gelecek ve oyuncular, maceranın ilk birkaç saatini tek oyunculu ve kooperatif modda dört karakter sınıfıyla deneyimleyebilecek. Üstelik demo sürümündeki ilerlemeler tam sürüme taşınabilecek ve aksiyona kaldığı yerden devam edecek.

Outriders, derin ve aksiyon dolu bir hikaye vadediyor

Outriders, Square Enix

Outriders’ta Enoch gezegeninde insanlığın zor zamanlarında kendi Outrider karakterinizi oluşturacak ve düşman gezegenine doğru bir yolculuğa çıkacaksınız. Yolculuk boyunca özgün, karanlık ve tehlikeli bir bilim kurgu evrenini keşfedeceksiniz. Üçüncü şahıs aksiyon oyununda, istediğiniz an arkadaşlarınızın oyununa dahil olabilecek ve 3 oyuncuya kadar kooperatif olarak mücadele verebileceksiniz. Oyunun farklı bir dünyaya yayılan derin hikayesinde, First City’nin gecekondu ve varoş mahallelerini geride bırakacak, gizemli bir sinyalin peşinde ormanları, dağları ve çölü geçeceksiniz.

Geliştirici People Can Fly, Outriders’ın yeni bir oyun olduğunu ve satın almadan önce denemenin önemli olduğunu belirtti. Ayrıca demoda yapılan karakter ilerlemesinin tam oyuna sorunsuz bir şekilde aktarılabileceğini söyledi. Aslına bakılırsa oyunun ertelenme haberini demo ile duyurmak stüdyo için hem topluluğun gönlünü almak hem de projenin geldiği noktayı göstererek şeffaf bir tutum sergilemek açısından iyi bir hareket.

Outriders, mücadeleye çeşitlilik katan karakter sınıfları ve geniş cephane seçenekleriyle kapsamlı bir nişancı deneyimi vadediyor. Oyun, 1 Nisan 2021‘de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC ve Stadia için piyasaya sürülecek.