Oddworld: Soulstorm, PS4 oyuncularına ücretsiz PS5 yükseltmesi sunacak

Oddworld: Soulstorm yarından itibaren PlayStation Plus Nisan ayı oyunları dahilinde PS5 oyuncularına ücretsiz verilecek. Oyunun resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre PS4 sürümünü alan oyunculara ücretsiz PS5 yükseltmesi sunulacak. Ayrıca PS5 sürümünü alanlar konsolun Aktivite Kartları aracılığıyla oyun yardımından yararlanabilecek.

Oddworld: Soulstorm, 6 Nisan‘da PS4, PS5 ve PC için dijital olarak piyasaya sürülecek. Soulstorm, Abe’nin hayatı tehdit eden et fabrikası RuptureFarms’tan 300’den fazla Mudokanı kurtarmayı başardığı 2014 yapımı Oddworld New ‘n’ Tasty oyununun hikayesini devam ettirecek. Oyunun kupa listesini merak edenler ve hakkında daha fazla detay isteyenler kupa listesine buradan göz atabilir.

Oddworld: Soulstorm, PS5’in yeni nesil özelliklerinden tam olarak yararlanacak

Oddworld: Soulstorm

Aksiyon platform oyunu, PS5’te Aktivite Kartları aracılığıyla kullanıcılara kolaylık sağlayacak. Böylece oyuncular, geçemedikleri belirli sahnelerde ipuçları ve oynanış videoları aracılığıyla yardım alabilecek. Her zaman olduğu gibi, özelliğin kullanılması PlayStation Plus üyeliği gerektiriyor. PS5 sürümü ayrıca gelişmiş grafikler ve 3D ses desteği ile gelecek. Ayrıca Abe’nin yolculuğunu destansı şekilde yansıtabilen, yeni bir kamera sistemi içerecek.

Oddworld: Soulstorm, DualSense kontrol cihazının özelliklerini de destekleyecek. Oyuncular, dokunsal geri bildirim sayesinde Abe’nin gerilimli ve şüpheli durumlarda kalp atışını titreşimler aracılığıyla hissedebilecek. Uyarlanabilir tetikler de Abe mücadele sırasında duruma göre direnci ayarlayacak. Oyun, yeni oynanış özelliklerinin yanı sıra 2.9D ortamlar ile gelişmiş bir platform deneyimi sunacak.

Oddworld: Soulstorm, 6 Nisan – 3 Mayıs tarihleri arasında PS Plus abonesi olan PS5 kullanıcılarına ücretsiz verilecek. Ancak PS5 oyuncuları, PS4 sürümünü ücretsiz elde edemeyecek. Son olarak, PS Plus Nisan ayı oyunlarına buradan ulaşabilirsiniz.

yorum Yap