NightCry PS Vita'ya korku salmaya hazırlanıyor

NightCry PS Vita'ya korku salmaya hazırlanıyor
NightCry'ın PlayStation Vita sürümü için çıkış tarihi sonunda belli oldu. İlk olarak 2014 yılında duyurulan oyun ve 2016 yılında PC'de piyasaya sürüldükten sonra, yolcu gemisinde geçen korku oyunu nihayet Sony’nin platformuna...

NightCry'ın PlayStation Vita sürümü için çıkış tarihi sonunda belli oldu. İlk olarak 2014 yılında duyurulan oyun ve 2016 yılında PC'de piyasaya sürüldükten sonra, yolcu gemisinde geçen korku oyunu nihayet Sony’nin platformuna 31 Ocak 2019'da gelecek.

NightCry'i muhtemelen birçok oyuncu unutmuştur. Bu nedenle olsa gerek duyuruyla birlikte PlayStation Vita sürümüne özel yeni bir fragman hazırlandı:

NightCry, son derece etkili yaratan Clock Tower serisinin halefi olarak tasarlandı. Hatta Clock Tower'ın yaratıcısı Hifumi Kono oyunun yönetmenliğini üstlendi. Benzerlikler sadece fragmanda değil, Clock Tower'ın PS1 oyunundaki görsellerde de oldukça belirgin.

NightCry'da hayatının fırsatını yakaladığını düşünen bir kadın olarak oynuyorsunuz. Fakat hayallerindeki gemi yolculuğu tatilinin tadını çıkarırken, her şey bir anda altüst oluyor. Dehşet verici Scissor Walker'dan kaçarken, kabustan kurtulma yolunda gizlice kaçmak zorundasınız.

Aslen Project Scissors olarak ortaya çıkan NightCry, Kickstarter'da topluluk tarafından finanse edilen bir projeydi. Oyun ilk olarak Vita (ve mobil) oyun olarak tasarlandı ve PC taşıması Kickstarter kampanyasının bir sonucu olarak ortaya çıktı. PC sürümü yaklaşık bir yıl sonra geldi ve diğer sürümlerde sessiz kaldı. PlayStation 4 sürümü, muhtemelen diğer ulaşılamayan hedeflerle birlikte yok oldu.

Night Cry'ın PS Vita için 2018 yılında gelmesi planlanıyordu, ancak 31 Ocak 2019'da geleceğini tekrar hatırlatalım. PS Vita'nın ömrünün sonuna yaklaştığı şu günlerde, Sony'nin el konsoluna çıkacak en önemli oyunlardan biri olacağını söyleyebiliriz...

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir