NieR Replicant’ın çıkış tarihi, fragman eşliğinde duyuruldu

Square Enix’in yeni oyunu NieR Replicant, Tokyo Game Show 2020 sırasında fragmanla duyuruldu. Geliştirici Toylogic’in remaster oyunu ilk olarak 22 Nisan 2021’de Japonya’da piyasaya sürülecek. Kuzey Amerika ve Avrupa’daki PlayStation 4, Xbox One ve PC oyuncuları ise 23 Nisan 2021’de oyuna erişebilecek.

Tam adı NieR Replicant ver. 1.22474487139 olan oyun, ek olarak White Snow Edition sürümüyle piyasaya sürülecek. Bu özel sürüm oyunun bir kopyasını, üç adet kitap rozeti, çelik kutu çantası, özel olarak paketlenmiş iki CD’lik soundtrack albümü ve oyunun yedi ciltlik bir senaryosu setini içeriyor. White Snow Edition Japonya’da 19.800 yen (yaklaşık 199 dolar) fiyatla satılıyor. Ayrıca Square Enix Store üzerinden Kuzey Amerika’da 159 dolar, Avrupa’da ise 159,99 avroya ön sipariş verilebiliyor.

NieR Replicant Snow White Edition

NieR Replicant, sadece 2010 yapımı orijinal oyunun yenilenen sürümü olmayacak. Yönetmen Yoko Tarooyunun sıradan bir remaster’dan çok daha fazlası Önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek olan oyun, yeniden düzenlenmiş oynanış mekaniği, yeniden kaydedilmiş ses performansları ve orijinale NieR: Automata hayranlarını memnun edeceğini de belirtti.

Oyunun kahramanı, ücra bir köyde yaşayan genç bir adam. Ölümcül Black Scrawl hastalığına yakalanan kız kardeşi Yonah’ı kurtarmak için, garip bir konuşan kitap olan Grimoire Weiss ile Mühürlü ayetleri aramaya çıkıyor. NieR Replicant’ın orijinal Japonca versiyonunu temel alan yeni macera, oyuncuları karanlık, kıyamet gibi bir dünyaya sürükleyecek.

NieR Replicant ver. 1.22474487139, 22-23 Nisan 2021’de PlayStation 4, Xbox One ve PC (Steam) platformlarına gelecek. Square Enix henüz yeni nesil sürümlerle ilgili ayrıntıları paylaşmadı.

NieR Replicant duyuru fragmanı: