Netflix, Resident Evil: Infinite Darkness dizisinin konusunu açıkladı

Netflix, yaklaşmakta olan animasyon dizisi Resident Evil: Infinite Darkness için resmi bir özet yayınladı. Yayın devi ayrıca Resident Evil 2 oyunundan Stephanie Panisello ve Nick Apostolides’in Claire Redfield ve Leon S. Kennedy karakterlerini seslendirmek için geri döneceğini duyurdu.

Netflix’in basın açıklamasına göre Resident Evil: Infinite Darkness, 2006 yılında Beyaz Saray‘da gerçekleşen bir zombi salgınını konu alıyor. Federal ajan Leon S. Kennedy, olayı araştırması için gönderiliyor. Kennedy ve SWAT ekibi, gizemli ve ölümcül zombi sürüsü ile karşılaşarak aksiyonun merkezinde yer alacak. Claire Redfield ise bir resimden etkilenerek kendi araştırmasını yürütürken, Leon ile yeniden bir araya geliyor.

Resident Evil: Infinite Darkness için yayınlanan resmi özet

Resident Evil: Infinite Darkness

Beyaz Saray’ın ağında bulunan gizli Başkanlık dosyalarına 2006’da uygunsuz erişim yapıldığına dair izler bulunuyor. Amerikan federal ajanı Leon S. Kennedy, olayı araştırmak için Beyaz Saray’a davet edilen grup arasında yer alıyor, ancak ışıklar aniden söndüğünde Leon ve SWAT ekibi, gizemli zombi sürüsünü alt etmek zorunda kalacak.

Bu sırada TerraSave ekibinin üyesi olan Claire Redfield, mültecilere destek sağlamak için ziyaret ettiği bir ülkede bir gencin çizdiği gizemli resimle karşılaşıyor. Viral enfeksiyonu tasvir eden çizimden etkilenen Claire, araştırmalarına başlıyor. Ertesi sabah Claire, bir sosyal yardım tesisi inşa edilmesini talep etmek için Beyaz Saray’ı ziyaret ediyor. Orada Leon ile şans eseri yeniden bir araya geliyor ve ona çocuğun çizimini gösterme fırsatı buluyor. Leon, Beyaz Saray’daki zombi salgını ile garip çizim arasında bir tür bağlantı olduğunu fark ediyor gibi görünse de, Claire’e hiçbir ilişki olmadığını söyleyerek ayrılıyor.

Zamanla uzak ülkelerdeki bu iki zombi salgını, insanlığı tam anlamıyla sarsan olaylara yol açıyor.

Resident Evil: Infinite Darkness, bu yıl izleyicilerle buluşacak. Netflix, dizinin ekranlara geleceği tarihi henüz açıklamadı. Merakla beklenen animasyon dizisi için gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

yorum Yap