İptal edilen NBA Live 20, ESRB’de derecelendirildi

EA Sports, geçtiğimiz aylarda NBA Live 20‘yi yayınlamayacağını ve bunun yerine yeni nesil konsollar için bir basketbol oyunu yapmaya odaklanacağını duyurmuştu. Ancak duyuruya rağmen, EA’in NBA Live 20 için hala bazı planları var gibi görünüyor. Oyun, yakın zamanda Eğlence Yazılımı Derecelendirme Kurulu’nda (ESRB) derecelendirildi.

ESRB NBA Live 20’yi yeni nesil konsollar için değil; PS4, Xbox One ve PC için derecelendirdi. İptal edildiği düşünülen oyunun neden değerlendirildiği merak ediliyor. EA, konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı, ancak ESRB tarafından yapılmış bir hata olması da mümkün. Oyunun derecelendirme sayfasına buradan erişebilirsiniz.

NBA Live serisinin iptal edilen tek oyunu bu yılki sürüm değil. NBA Live 13 de 2012 yılında piyasaya sürülmeden sadece altı gün önce iptal edilmişti. NBA Live 20, farklı olarak hiç tanıtılmadı ve bu yüzden oyunun geliştirme sürecinin ne kadar ilerlemiş olduğu belli değil. PS5 ve Xbox Series X/S artık oyuncularla buluşmaya başladı ve EA, yeni nesil basketbol vizyonunu göstermek için bizi çok fazla bekletmeyebilir.

EA, en son 2018 yılında NBA Live 2019’u piyasaya sürmüş ve oyunculardan karışık yorumlar almıştı. Yayıncının popüler spor serisi, bir diğer lisanslı basketbol serisi NBA 2K ile rekabet ediyor. NBA 2K21 nesiller arası bir oyun olarak eski ve yeni nesil platformlara geldi. Ancak ESRB’nin oyunu PS4, Xbox One ve PC için derecelendirmesi kafaları karıştırıyor.

Yayıncı, belki de geçtiğimiz sene piyasaya sürülen NBA Live 19 için yeni sezon güncellemesi yapabilir. Konami, PES serisinde benzer bir yol izledi ve oyuncular, sezonluk güncelleme sistemini olumlu karşıladı. Şimdilik belirsizlik sürüyor. NBA Live 20 ile ilgili detaylar ortaya çıktığında sizlere bildireceğiz.