Naughty Dog sanatçısından konsept görselleri hakkında açıklama geldi

Geçtiğimiz günlerde Naughty Dog konsept sanatçısı Hyoung Nam tarafından paylaşıldığı keşfedilen konsept çalışmaları, yeni oyun söylentilerini başlatmıştı. Nam, yaptığı açıklamada fantezi temalı konsept görsellerinin stüdyonun yeni gizemli projesine ait olmadığını açıkladı.

Naughty Dog eş başkanı Neil Druckmann, yeni bir oyun üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Ardından Nam’ın ArtStation profilinde paylaştığı konsept görselleri keşfedildi ve çalışmaların açıklama kısmında, “Yeni oyundan ilham aldı. Neden bahsettiğimi biliyorsunuz.” ifadeleri yer alıyordu. Sanatçı, çalışmalarının stüdyonun yeni oyununa ait olduğuna dair söylentilerin büyümesiyle birlikte açıklama yapma gereği duydu.

‘Görsellerde Assassin’s Creed Valhalla’dan esinlendim’

Naughty Dog, yeni oyun

IGN’e konuşan Hyoung Nam, “Görseller, Naughty Dog’un bir sonraki yeni oyunu için değil” dedi ve Assassin’s Creed Valhalla oynadığı sırada esinlenip yaptığını belirtti. Sanatçının profiline bakıldığında, The Women of North (Kuzeyli Kadın) başlığı altında paylaştığı görselleri iki ay önce yüklediği görülüyor.

Nam, konseptlerin Assassin’s Creed Valhalla ile olan bağlantısını netleştirmek için açıklama kısmını güncelledi. Orta çağ temalı, fantastik bir Naughty Dog oyunu kulağa hoş geliyor. Ancak sanatçının açıklaması yeterince tatmin edici ve daha fazla beklenti içine girmeye gerek yok. Diğer yandan konseptlerin sanatsal bir başarı olduğu söylenebilir. Özellikle The Last of Us Part II için yaptığı çizimler görmeye değer. Hyoung Nam’ın ArtStation profiline buradan ulaşabilirsiniz.

Naughty Dog, Uncharted ve The Last of Us serilerini dinlendireceğini pek çok kez açıkladı. Stüdyonun üzerinde çalıştığı proje muhtemelen daha önce görmediğimiz bir oyun olarak karşımıza çıkacak. Geliştirici tarafından verilen iş ilanlarından grafiksel doğruluk ve gerçekçilik üzerine yoğunlaştıkları görülüyordu. Yani önceki oyunlarına benzer bir deneyim gelebilir. Naughty Dog’un bir sonraki projesi hakkındaki haber ve güncellemeleri sizlere bildirmeye devam edeceğiz. Takipte kalın!