Nathan Drake’in ses aktörü Nolan North, Uncharted 5 için umutlu

Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu, PS4 neslinin en sevilen oyunlarından biriydi. Oyunun baş kahramanı Nathan Drake’in yolun sonuna geldiği düşünülse de Uncharted 5 için hala umut var. Nathan Drake’in seslendirme sanatçısı Nolan North, fırsat verilirse rolüne geri dönmeyi çok istediğini söyledi.

Comic Book Movie’ye konuşan North, yıllar içinde karakterle özdeşleşmeye başladığını ve ondan vazgeçmekte zorlandığını belirtti. North, Uncharted 4’ün sonundan memnun olduğunu, ancak Naughty Dog’un yeni bir oyun üzerinde çalışması halinde Drake’in rolünü tekrar canlandırmayı istediğini dile getirdi. Peki Uncharted 5 geri dönebilir mi?

Nathan Drake ile özdeşleşen Nolan North, Uncharted 5 için istekli

Uncharted 5, Nolan North, Nathan Drake

Uncharted serisinin başarılı aktörü röportajda, “Drake rolüne devam edip edemeyeceğimi bilmiyorum. Gerçekten karakterin sona ulaştığına inanıyorum, ki bundan memnunum. Sorun değil. Ama beni yeniden mo-cap takımına çağırmak isterlerse, yalan söylemeyeceğim, kendimi sadece o gün formda tutmaya çalışırım!” dedi. Nathan Drake, Nolan Nort için bir rolden çok, bir tutku haline geldi.

North, sözlerine şöyle devam etti: “Yıllar geçtikçe, o giderek daha çok benimle özdeşleşti ve ben de ona benzedim. Bir şeyleri tırmanmak ve ateş etmek dışında. Asla hayır diyebileceğim bir şey değil. Beni geri isterlerse her zaman bu role devam etmek isterim.”

Nolan North, Drake rolünü yeniden canlandırma isteğini ilk kez ifade etmiyor. Ancak aktör son olarak Marvel’s Avengers‘ta Tony Stark’ı oynayabildiği için mutlu ve devam projesi için oyunun yeterince satmasını umuyor. Aktör ayrıca Nathan Drake tipi başka bir rol hakkında da ipucu verdi. Ancak anlaştığı yeni bir projeyi mi ima ettiği, yoksa benzer rollerin gelecekte bir olasılık olduğunu mu öne sürdüğü bilinmiyor.

Şu anda, Naughty Dog‘un başka bir Uncharted 5 üzerinde çalıştığına dair herhangi bir ipucu yok. Ancak, serinin tamamen sona erdiğini söylemek de zor.