Mortal Kombat filminden ilk fragman geldi

Mortal Kombat yıllar sonra yeniden beyaz perdeye uyarlanıyor ve merakla beklenen filmden ilk fragman geldi. Görüntüler, filmin temel aldığı oyunlara daha çok yaklaştığını ve şiddet dolu sahnelere yer verildiğini gösteriyor. Oyun serisinin hayranlarını kanlı dövüşler ve Fatality’ler bekliyor.

Mortal Kombat filminde yeni karakter Cole Young‘ı Lewis Tan canlandırıyor. Fragmanda MMA dövüşçüsü olan karakterin göğsündeki ejderha dövmesine vurgu yapılıyor ve bunun Mortal Kombat’a bir davet olduğu belirtiliyor. Young, iyilerin ve kötülerin savaşında kilit rol oynayacak. Ayrıca Sonya, Liu Kang, Scorpion, Sub-Zero, Raiden, Goro, Kano, Jax, Mileena, Shang Tsung ve Kung Lao gibi birçok karakter de filmde yer alıyor.

Mortal Kombat fragmanında tanıdık birçok karakter ve Fatality’ler var:

Yeni Mortal Kombat filminde Fatality‘ler de olacak. Sub-Zero fragmandaki bir sahnede Jax’ın kollarını dondurarak koparıyor. Bir diğer sahnede ise rakibini kendi kanıyla öldürüyor. Ayrıca Kano’nun elinde bir kalp tutarak “Kano wins” dediği ve Scorpion’ın zincirlerini kullanırken “Get over here” repliğini söylediği bir sahneler de var. Oyun serisindeki gerçekçilik, yeni filmde de çarpıcı bir şekilde izleyiciye sunulacak gibi görünüyor. Yine de fragmanda Johnny Cage‘e sürpriz bir sahne verilmesini beklerdik.

Tüm bunların yanı sıra fragmanda birkaç ana karakter sürpriz bir şekilde taraf değiştirmiş gibi görünüyor. Sub-Zero, Outworld büyücüsü Shang Tsung için çalışıyor ve Kano bir kahraman haline gelmiş gibi görünüyor. Dövüşçülerin görünümü, oyun serisine büyük ölçüde sadık ve hayranları tanıdık karakterlerin ölümcül dövüş sahneleri bekliyor olacak. Ayrıca filmde daha fazla sürpriz karakter görmemiz muhtemel.

Mortal Kombat filmi, 16 Nisan 2021‘de vizyona girecek. Ayrıca aynı gün HBO Max ekranlarında yayınlanacak ve bir ay boyunca platformda kalacak. Filmin ilk fragmanını (Red Band) aşağıdan izleyebilirsiniz.