Monster Hunter World, 8.3 milyon satış rakamına ulaştı!

Monster Hunter World satışları, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında 8 milyon adedi aştı. Capcom yaptığı açıklamada, oyunun fiziksel ve dijital satışlarının son mali çeyrek itibarıyla 8.3 milyon adete ulaştığını açıkladı. Bu rakam, şirketin net satışlarının yıllık bazda %46.5 oranında arttırdı.

Monster hunter World PC versiyonu çıkmadan büyük başarı yakaladı

Şirket Monster Hunter World‘ün bu başarısını: “Monster Hunter: World’ün (PlayStation 4 ve Xbox One için) bir önceki mali yıldaki olağanüstü başarısı, kullanıcı tabanının genişlemesiyle daha fazla popülerlik kazanarak devam etti. Dünya çapında başarı kazanılmasıyla seri, uluslararası bir marka olarak konumunu sağlamlaştırdı ve oyun tabanımızı güçlendirdi.” açıklamasıyla kutladı.

Monster Hunter World

Oyunun PC platformu için çıkış tarihi bu ayın başlarında açıklandı. Ayrıca bilgisayarlarda 60 fps 4K performansında çalışacağı, fare ile klavyenin yanı sıra gamepad desteği olacağı belirtildi.

Monster Hunter World, 200 TL’lik fiyatıyla Steam’de ön siparişte ve aşağıdaki hediyeleri sunuyor:

  • Origin Set
    Origin Set zırhı, serinin hayranları için olmazla olmaz nostaljik bir parçadır.
    Bu tam zırh seti (kafa, göğüs, kollar, bel ve bacaklar), baştaki görevlerde ilerlemeni sağlamaya yetecek savunmaya ve toplama için kullanışlı bir sürü beceriye sahip.
  • Fair Wind Charm
    Fair Wind tılsımı, saldırı gücünü artıran bir beceri ve aldığın hasarı azaltma şansı ekleyen bir beceriye sahip. Ayrıca tılsımın güzel bir görsel etkisi var, onu takınca sol kolunda parlak bir auro efekti görünecek!