Minecraft yakında PSVR desteğine kavuşacak

Sony’nin hafta boyunca PlayStation VR duyuruları yapacağını açıklamasıyla birlikte, Mojang’dan Minecraft oyuncularına müjdeli haber geldi. Geliştirici, PlayStation topluluğu tarafından sıklıkla talep edilen sanal gerçeklik deneyiminin ücretsiz bir güncellemeyle oyuna ekleneceğini duyurdu. Minecraft’a yakında PSVR desteği gelecek.

Mojang’dan Roger Carpenter, PlayStation Blog‘dan yaptığı açıklamada yaklaşan PSVR güncellemesini detaylandırdı. Sony, Bedrock sürümüyle gelen platformlar arası oyun desteğinin ardından PSVR desteğine de yeşil ışık yaktı. Stüdyo sonunda odağını PSVR desteğine kaydırabildi ve Minecraft, Eylül ayında yayınlanacak ücretsiz bir güncelleme ile PS4 platformunda sanal gerçeklik desteğine kavuşacak.

Minecraft PS4 oyuncuları, PSVR güncellemesini ücretsiz alacak

Minecraft PSVR

Minecraft’ın PS4 sürümüne sahip olan tüm oyuncular ücretsiz güncellemeyi alacak. Mojang, oyuncuların PSVR desteğiyle birlikte tam anlamıyla gerçek bir Minecraft deneyimi yaşayacağını vadediyor. VR’a özgü ek ayarlar, oyuncuların PSVR deneyimini kendi ihtiyaçlarına göre ayarlamalarına olanak tanıyacak. Ayrıca oyun Immersive ve Living Room olmak üzere iki farklı modda oynanabilecek.

Mojang iki mod arasındaki farkları detaylandırmasa da; Living Room’un daha dar oyun alanlarına sahip olacağı, Immersive modunun ise daha özgür bir deneyim sunacağı bildiriliyor. Görünüşe göre Minecraft’ın PSVR deneyimi, Hareket kontrol cihazılarına hiç ihtiyaç duymayacak. Mojang, DualShock 4 oyun kolunun tüm işlevleri gerçekleştirebileceğini belirtiyor.

Carpenter son olarak salgın sürecinin Mojang’ın PSVR projesini hiç etkilemediğini söyledi. Teknolojinin yıllar önce diğer VR platformları için geliştirilen Minecraft VR‘a dayandığını ve deneyimin Sony’nin yardımı ve rehberliği sayesinde PlayStation VR için optimize edildiğini öne sürüyor.

Sony, PSVR oyunlarına ve haberlerine odaklanan bir hafta geçiriyor. Ayrıca konsol devi, hafta boyunca PS5 duyusu gelmeyeceğini kesin bir dille açıkladı. Minecraft’a PSVR desteği geldiğinde detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.

yorum Yap