Metro Exodus’un PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri 2021’de gelecek

4A Games’in birinci şahıs nişancı oyunu Metro Exodus, yeni nesil yükseltmeler alacak. Geliştirici, oyunun PlayStation 5 ve Xbox Series X/S sürümlerinin 2021’de geleceğini açıkladı. Metro Exodus’un PS4 veya Xbox One sürümlerine sahip olan oyuncular, gelişmiş sürüme ekstra ücret ödemeden erişebilecek.

4A Games, Metro serisinin 10. yıl dönümüne özel olarak yayınladığı blog yazısında yeni nesil güncelleme ile ilgili bazı ayrıntıları açıkladı. Metro Exodus yeni nesil konsollarda daha yüksek kare hızları, daha kısa yükleme süreleri, ışın izleme teknolojisi ve daha iyi çözünürlük gibi avantajlar sunacak. Yine de net bir çıkış tarihi ve ek detaylar verilmedi.

Yeni Metro oyunu ile kıyamet sonrası macera devam edecek

Metro serisi yeni oyun

4A Games, kıyamet sonrası dünyayı konu alan seriye yeni bir oyun geleceğini doğruladı. Ayrıca yeni nesil konsollar ve PC için proje oluşturmanın bazı değişiklikler gerektirdiğini ortaya koydu. Ekip özellikle yeni donanımlardan tam anlamıyla yararlanmak için oyun motorunu elden geçiriyor. Geliştiricinin açıklaması şu şekilde:

Hikaye odaklı harika bir tek oyunculu deneyim sunmaya kararlıyız. Metro serisinin dayandığı şey budur. Stüdyo olarak, kendimizi sürekli daha büyük ve daha iyi oyunlar yaratmaya zorlamak istiyoruz. Aynı zamanda hayranları da dinliyor ve sizin için neyin önemli olduğunu biliyoruz. Seriye karşı sorumluluğumuzu ciddiye alıyor ve bir sonraki bölüm için planlarımız konusunda heyecanlanacağınızı düşünüyoruz.”

4A Games henüz ayrıntıları paylaşmasa da serinin bir sonraki oyununun PS5, Xbox Series X/S ve PC için gelmesi bekleniyor. Stüdyo seriye karşı hikaye odaklı yaklaşımını koruyor, ancak Ağustos ayında çok oyunculu bir Metro oyunu yapmak istediklerini belirtmişti. Embracer Group’un Saber Interactive’i satın almasının ardından, 4A Games bu tür değişiklikleri keşfetmeye başlayabilir.

Yeni nesil Metro Exodus deneyimiyle ilgili detayları ve çıkış tarihini sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!