Marvel’s Spider-Man kayıt verileri artık remaster sürümüne aktarılabiliyor

Insomniac Games, Marvel’s Spider-Man oyuncularının kayıt verilerini PlayStation 5 için geliştirilen remaster sürümüne aktarabileceklerini açıklamıştı. Kayıtların taşınabilmesini sağlayan güncelleme yakın zamanda yayınlandı ve dışa/içe aktarma yapılabiliyor.

Kayıt verileri PS5’e taşındığında önceden kazanılmış tüm Kupaların kilidi de otomatik olarak açılıyor. Yani bir oyuncu Marvel’s Spider-Man PS4 sürümünde Platin kupa ve DLC kupalarını kazandıysa, %100 tamamlanma oranına sahip eski bir kaydı PS5’te içe aktardıklarında başarımlarını da taşıyabilecekler.

Marvel’s Spider-Man PS4 kayıtları, PS5 sürümüne nasıl aktarılır?

Marvel’s Spider-Man’deki kayıtlı verileri PS4 sürümünden dışa aktarmak için öncelikle konsolda en son sistem yazılımı güncellemesini yüklemiş olmalısınız. Ayrıca oyunun 1.19 sürümünü de indirip yüklemelisiniz. Ardından oyunu başlatara ana menüye gitmek ve tercih ettiğiniz kayıt dosyasını “R1” düğmesiyle upload ederek dışa aktarmalısınız. PS4 tarafında yapmanız gerekenler bu kadar.

PS5’te Marvel’s Spider-Man: Remastered’ı başlatıp yine aynı şekilde kayıt dosyası seçme ekranına gelmeli ve yine “R1” düğmesine basarak, PS4 kayıt verilerini oyunun PS5 sürümüne indirmelisiniz. Sonrasında ekranda indirme işleminin tamamlandığını belirten mesaj belirecek ve oyunda daha önce kazandığınız tüm kupaların açılmaya başladığını göreceksiniz. Daha detaylı bilgi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Marvel’s Spider-Man Remastered şu anda sadece Miles Morales Ultimate Edition ile birlikte alınabiliyor. Remaster sürümünü almanın bir diğer yolu ise Miles Morales’in standart PS5 sürümünü ek ücret karşılığında yükseltmek. Yani yenilenen oyun şu anda ayrı olarak satılmıyor.