Marvel’s Avengers’ın yeni nesil yükseltmeleri ertelendi

Crystal Dynamics, Marvel’s Avengers için yeni nesil güncellemeleri PlayStation 5 ve Xbox Series X/S’in lansmanıyla birlikte piyasaya sürmeyi planlıyordu. Ancak geliştirici oyunun yeni nesil lansmanını 2021’e erteleme kararını açıkladı. Yeni nesil yükseltmeler için net bir tarih belirtilmedi.

Crystal Dynamics’in Studio Başkanı Scot Amos, paylaştığı State of the Game başlıklı açıklamasında: “PlayStation 5 ve Xbox Series X/S lansmanımızı gelecek yıla ertelemeye karar verdik. Ekibimize, oyunun olması gereken her şeyi sergileyen yeni nesil bir deneyim sunması için zaman veriyoruz. Daha fazla ayrıntı yolda.” ifadelerini kullandı.

Marvel’s Avengers PS5 ve Xbox Series X/S’te geriye dönük uyumlulukla oynanabilecek

Marvel's Avengers, A.I.M.

PS5 ve Xbox Series X/S lansmanı ertelense de oyuncuların endişelenmesine gerek yok. Marvel’s Avengers, geriye dönük uyumluluk sayesinde yeni nesil konsollarda oynanabilecek. Her ne kadar yükseltmeler gecikecek olsa da daha hızlı yükleme süreleri ve daha yüksek kare hızı gibi avantajlardan yararlanabileceksiniz.

Amos ayrıca Marvel’s Avengers’ın nesiller arası kooperatif oyunu destekleyeceğini doğruladı. PS4 ve PS5 oyuncuları kendi aralarında takım oluşturabilecek. Aynı şekilde Xbox One ve Xbox Series X/S oyuncuları da arkadaşlarıyla birlikte maceraya atılabilecek. Şimdiki nesil sürümlerde yapacağınız ilerlemeler yeni nesile aktarılabilecek ve macera kaldığı yerden devam edecek.

Marvel’s Avengers şu anda PlayStation 4, Xbox One, PC ve Google Stadia platformlarında oynanabiliyor. Yeni nesil güncellemelerin tarihi net olarak açıklandığında sizlere bildireceğiz.