Marvel’s Avengers, ABD’de en iyi çıkış yapan ikinci süper kahraman oyunu oldu

Marvel’s Avengers geçtiğimiz ayın yıldızıydı ve oyunculardan büyük ilgi gördü. Avengers ekibini yeni karakterlerle bir araya getiren macera, ABD’de Eylül ayının en çok satan oyunları arasında zirveye yerleşmeyi başardı. Ayrıca ülkede lansman ayında en iyi satış performansına ulaşan ikinci süper kahraman oyunu oldu.

Marvel’s Avengers, Eylül ayında Super Mario 3D All-Stars ve Tony’s Hawk’s Pro Skater 1+2 gibi diğer yeni oyunların önüne geçti. Ayrıca Call of Duty: Modern Warfare ve Animal Crossing: New Horizons gibi yılın en popüler oyunlarını geride bıraktı. Ayrıca Marvel’s Spider-Man‘in ardından ABD’de dolar satışları bazında en başarılı çıkışı yakalayan ikinci oyun oldu.

Oyun sektörü ABD’de büyümeyi sürdürdü

Marvel’s Avengers, geçtiğimiz ay oyun sektöründeki tek başarı değildi. ABD’de oyunla ilgili satışlar her yıl olduğu gibi yine büyüme kaydetti. NPD analisti Mat Piscatella‘ya göre oyun, donanım ve aksesuar satışları Eylül ayında 4,3 milyar dolara ulaşarak hızlı bir yükseliş gösterdi. Bu, Eylül 2019’a kıyasla %10’luk bir artışı ortaya koyuyor.

ABD oyun pazarındaki büyüme geçen ay piyasaya sürülen yeni oyunlardan büyük ölçüde etkilendi. Marvel’s Avengers, Super Mario 3D All-Stars, Tony Hawk’s Pro Skater 1+2, NBA 2K21, Crusader Kings, Star Wars: Squadrons ve Crash Bandicoot 4: It’s About Time Eylül ayının öne çıkan yeni oyunları oldu. İşte Eylül ayında en çok gelir elde eden oyunlar:

 1. Marvel’s Avengers
 2. Super Mario 3D All-Stars
 3. Madden NFL 21
 4. Tony Hawk’s Pro Skater 1+2
 5. NBA 2K21
 6. Call of Duty: Modern Warfare
 7. Crusader Kings III
 8. Animal Crossing: New Horizons
 9. Star Wars: Squadrons
 10. Mario Kart 8: Deluxe
 11. Crash Bandicoot 4: It’s About Time
 12. Ghost of Tsushima
 13. Ring Fit Adventure
 14. Super Smash Bros. Ultimate
 15. UFC 4
 16. New Super Mario Bros U Deluxe
 17. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 18. Super Mario Odyssey
 19. Mortal Kombat 11
 20. Super Mario Party

Marvel’s Avengers, geçtiğimiz ay gösterdiği başarılı performansla ABD’de yılın en çok satan oyunları arasında da yerini aldı. Süper kahraman macerası şu anda 2020’nin en çok satan 7. oyunu konumunda. ABD’nin 2020’de en çok satan oyunları şöyle:

 1. Call of Duty: Modern Warfare
 2. Animal Crossing: New Horizons
 3. The Last of Us: Part II
 4. Madden NFL 21
 5. Ghost of Tsushima
 6. Final Fantasy VII: Remake
 7. Marvel’s Avengers
 8. Dragon Ball Z: Kakarot
 9. MLB: The Show 20
 10. Super Mario 3D All-Stars

Marvel’s Avengers PS4, Xbox One ve PC platformlarında oynanabiliyor. Oyunun ücretsiz yeni nesil güncellemesi 2021’e kadar gelmeyecek. Ancak PS5 ve Xbox Series X/S oyuncuları yine de önümüzdeki ay geriye dönük uyumluluk sayesinde oyunu deneyimleyebilecek.