Left 4 Dead’in yapımcılarından yeni oyun: Back 4 Blood

Left 4 Dead‘i geliştiren stüdyo kooperatif zombi oyunu Back 4 Blood üzerinde çalışıyor. Başka bir deyişle Valve’ın uzun zamandır suskun kalan Left 4 Dead serisine devam niteliğinde yeni bir oyun ekleniyor.

Back 4 Blood, daha önce Evolve oyunuyla da bilinen Turtle Rock Studios tarafından geliştiriliyor ve Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından yayınlanacak. Geliştiricinin web sitesinde yayınlanan SSS sayfasında, Turtle Rock yeni oyunuyla “köklerine geri döndüğünü ve aynı zamanda yenilikler yaptığını” belirtiyor. Turtle Rock, Back 4 Blood ile ilgili ayrıntıları açıklamıyor. Stüdyo henüz oyunun hiçbir görüntüsünü yayınlamadı ve henüz konuşmaya hazır olmadıkları yeni özelliklerden bahsediyor.

Ancak, Turtle Rock, oyunun en azından resmi olarak Left 4 Dead 3 olmadığını vurguladı. Stüdyo: “Back 4 Blood bizim için yepyeni, orijinal bir marka. Left 4 Dead’deki gibi çok sayıda zombi vuracaksınız, ancak Back 4 Blood’u benzersiz kılan pek çok yeni şey var.” dedi.

Turtle Rock Studios‘un kurucusu ve tasarım yönetmeni Chris Ashton: “Bunun ne kadar harika bir fırsat olduğunu göz ardı etmek zor. On yılı aşkın bir süredir yeni deneyim ve zombi fikirleriyle fikirlerimize doğan bir tarzla geri dönüyoruz. WBIE’deki gelişim sürecimizi anlayan ve aynı zamanda önceliği oyuncular olan mentalitemize bağlı olan, işinde en iyi takım arkadaşlarına sahibiz. Duyuru yapmayı seviyoruz, bu yüzden hemen toplulukla çalışmaya başlayabiliriz.” diyerek heyecanını açıkladı.

Stüdyonun kurucusu ve yaratıcı yönetmeni Phil Robb ise: “Geçmiş şöhretimizin üzerinde durmuyoruz. Amacımız öğrendiklerimizi almak ve ileriye taşımak. Bunun uzun süren bir düzen olduğunu biliyoruz. Takımı büyük ölçüde büyütüyoruz çünkü stüdyonun tarihindeki en büyük mücadeleye adım atıyoruz. Oyunun öne çıkması gerektiğini biliyoruz ve bunun gerçekleşmesini istiyoruz.” diye ekledi.

Turtle Rock, Back 4 Blood‘un campaign ve PvP modları içereceğini ve battle royale oyunu olmayacağını söyledi. Left 4 Dead severlerin merakla bekleyeceği Back 4 Blood PlayStation 4, Windows PC ve Xbox One platformlarına gelecek, ancak henüz yayın tarihi açıklanmadı.

yorum Yap