Korku oyunu Quantum Error, Xbox Series X’e de gelecek

TeamKill Media, birinci şahıs korku oyunu Quantum Error, ilk olarak PS4 ve PS5’e özel olarak duyurulmuştu. Geliştirici, oyunu Xbox Series X’te de yayınlayacağını ortaya koyan bir teaser paylaştı. Bazı takipçiler, bu beklenmedik kararı tepkiyle karşıladı ve stüdyo gelen şikayetlere cevap verdi.

TeamKill Media şikayetlere yanıt olarak, “Tüm hayranlarımıza ve oyunculara PS5’i ve Xbox’ı herhangi bir pazarlama hilesi olarak duyurmadığımızı belirtelim. İlk oyunumuz performans sorunları nedeniyle Xbox’ta değil sadece PlayStation’da çıkmıştı.” dedi. Geliştirici, ayrı bir tweet’te artık oyunlarını aynı anda her iki konsolda da yayınlayacağını doğruladı.

TeamKill bir diğer tweet’te, “Oyunumuzu daha fazla oyuncuya ulaştırma fırsatı verildi ve bu herkes için bir artı. PlayStation ilk oldu ve şimdi Xbox eklenecek.” ifadelerine yer verdi.

Quantum Error – Xbox Series X teaserı:

Kaliforniya açıklarındaki Monad Kuantum Araştırma Tesisi, bilinmeyen bir varlık tarafından saldırıya uğrar ve kompleks alevler içinde kalır. Bu sırada içerde mahsur kalanlar vardır ve San Francisco, California’daki Garboa İtfaiyesi’ne bir imdat çağrısı gönderilir. İtfaiye Şefi Sturgis çağrıyı yanıtlar ve sizi Yüzbaşı Jacob Thomas olarak ortağınız Shane Costa ve bir mürettebatla birlikte helikopterle Monad Tesisi’ne gönderir.

Göreviniz basit: yanan kompleksten mümkün olduğunca çok hayat kurtarmak ve dışarı çıkmak. Ancak basit bir kurtarma görevi, oraya vardığınızda ve durumun göründüğü gibi olmadığını farkettiğinizde bambaşka bir hal alacak.

Quantum Error için herhangi bir çıkış tarihi açıklanmadı. Ancak oyun PS5 ve Xbox Series X’e gelecek. PlayStation 5’in şimdiye kadar duyurulan tüm oyunlarına buradan göz atabilirsiniz.