Sony’nin yeni iş ilanı PlayStation 5’i işaret ediyor

Sony, PlayStation için yeni bir iş ilanı yayınladı. PlayStation 5 hakkında şu ana kadar ortaya çıkan bilgilere dayanarak, pozisyonların Sony’nin yeni nesil konsoluyla ilgili olduğunu varsayabiliriz. Bulut bilişimi ve bulut oyunları, PS5’in büyük bir parçası olabilir ve Sony bulut oyun mühendisi arıyor. İlana buradan erişebilirsiniz. 

Aslına bakılırsa ilan Sony’nin kullanıcılarına akıcı bir bulut oyun hizmeti ve çevrimiçi deneyim sağlamak için adım attığını onaylıyor. Şirket, çevrimiçi ortamda veya bulutta oyun oynarken, donanım işleyişinin bir parçası olması gereken içerik dağıtım ağ sistemlerini uygulamak için son derece deneyimli bir bulut oyun mühendisi arıyor.

PlayStation 5’in hedefi bu yönde olabilir. AMD Başkanı ve CEO’su Lisa Su Jim Cramer ile yaptığı bir röportajda, AMD’nin Sony ile birlikte PS5 oluşturacak gizli bir tarif üzerinde çalıştığını doğruladı. Daha sonra ve röportaj boyunca, bulut bilişimi ve bulut oyunlarının bir öncelik olacağını ve sadece Sony‘nin değil, aynı zamanda Microsoft‘un da bu teknolojiden en iyi şekilde yararlanmaya çalıştığını iddia etti.

Bu açıklamaların ne anlama geldiği hala bir gizem. Belki de disk sürücüsü olmayan bir PlayStation 5 görebiliriz. İyi bir internet bağlantısı ve ping gerektiren yeni nesil bir konsol gelebilir.

PlayStation’ın, en üst seviye PC’lerin oynatabildiği oyunları bulut sayesinde zorlanmadan oynatabileceğini öngörebiliriz. Teknolojinin böyle hedefi olup olmadığı hala tartışılıyor, ancak Sony bulut oyunlarında daha fazla adım atmaya çalışıyor.

PS5 hakkında daha fazla bilgi ve ipucu geldikçe sizleri güncelleyeceğiz.