Wolfenstein: Cyberpilot VR, Youngblood’la aynı tarihte gelecek

Wolfenstein: Youngblood‘un çıkış tarihi ve hikaye detayları kısa süre önce ortaya çıktı. VR oyunu Wolfenstein: Cyberpilot gölgede kaldı, ancak oyunun 2019 yazında geleceği biliniyordu. Serinin devam oyunu Youngblood gibi Cyberpilot VR deneyimi de 26 Temmuz’da yayınlanacak. Wolfenstein’ın merakla beklenen VR oyununun PlayStation VR, HTC Vive ve Oculus Rift cihazlarına gelmesi planlanıyor.

Wolfenstein: Cyberpilot 26 Temmuz yayın tarihiyle hem Steam platformunda hem de PlayStation Store‘da göründü. Oyun her iki platformda da 199 TL’lik fiyat etiketiyle ön siparişe sunuldu. Ayrıca VR oyununu PlayStation Store’da ön sipariş veren oyuncular Wolfenstein: Cyberpilot Resmi Statik Temasına erişim sağlayacaklar.

Cyberpilot daha önce Bethesda’nın E3 2018 gösterisi sırasında duyuruldu ve oyunun çok az bir kısmı gösterildi. Oyuncular 1980’li yıllarda Paris‘te korsan rolünü üstlenecekler. Ana hedef Nazi işgaline karşı savaşan Fransız direnişine yardım etmek. Bunu yaparken rejimin en güçlü savaş makinelerini kontrol etmeye çalışacaklar.

Wolfenstein’ın VR deneyimiyle ilgili daha fazlası için aşağıdaki E3 2018’den fragmanı izleyebilirsiniz:

Diğer Bethesda’da yayınlanan birinci şahıs nişancıların VR platformun nasıl taşındığını görmek isteyenler Prey: Typhon Hunter‘ı inceleyebilirler. Oyun E3 2018’de Wolfenstein: Cyberpilot‘la birlikte duyuruldu ve Aralık 2018’de piyasaya sürüldü. Prey’den önceki olayları ele aldığı için seriyi takip edenler oyuna ilgi duydu.