VR macera oyunu Moss için ücretsiz DLC bölümü yolda

Geliştirici Polyarc keyifli VR fantezi macerası Moss‘un önümüzdeki haftadan itibaren Twilight Garden adlı ücretsiz bir DLC bölümü alacağını açıkladı.

Moss geçtiğimiz yıl PS VR ve PC için piyasaya sürüldüğünde sanal gerçekliğin akıllı ve büyüleyici şekilde yansıtmasıyla oyuncular tarafından övgüyle karşılandı. Yeni DLC bölümü yeni bulmacalar, zorluklar ve silahların yanı sıra “ek ortamlar, zorluklar ve hikaye anlatımı” ile oyunu genişletmeyi vadediyor. Polyarc’a göre, Twilight Garden ilk olarak 21 Mayıs’ta gelecek olan Oculus Quest’te başlayacak ve daha sonra Haziran ayında PlayStation VR, Oculus Rift/S, Vive ve Windows MR oyuncularına sunulacak.

Eğer henüz deneyimlemediyseniz; Moss’un cesur macerasında gizemli bir varlığın gözünden Quill adında genç bir fareye yardım ederek oyunun güzel, karmaşık ve gizemli dünyasında amcasını kurtarmasına yardım edebilirsiniz.

Bununla birlikte, Moss birinci ve üçüncü şahıs bakış açıları arasında hibrit bir deneyim sunuyor. Oyuncular Quill’i platform-bulmaca tarzı zorlukları aşarken doğrudan kontrol etmekle kalmıyor, aynı zamanda güçlerini onun büyük, doğaüstü koruyucusu olarak çevreyi değiştirerek yolunu temizlemek için kullanabiliyorlar.

Moss PS VR için harika ve kesinlikle çok sevimli bir oyun. Oyuncular platformda özgün, yeni ve heyecan verici bir ilerleyişe adım atıyor. Quill’in harikalar dünyasına katılarak incelemenize ve araştırmanıza izin veriyor.