Space Junkies’in VR platformlarında açık beta süreci başladı

Bu hafta FPS severler için güzel geçiyor. Önce Apex Legends’in yeni kahramanı Octane ve Battle Pass içeriği geldi, şimdi de Ubisoft yeni birinci şahıs çok oyunculu VR oyunu Space Junkies için açık beta düzenleyeceğini duyurdu. Beta sürümü 25 Mart 2019’a kadar devam edecek ve oyuncuları eğlendirecek birçok özellik sunacak.

Deneme açık beta olduğundan Space Junkies oynamak isteyen herkes Ubisoft’un web sitesine giderek kayıt yaptırabilirler. Eğer Ubisoft hesabınız yoksa ücretsiz olarak oluşturabilir ve kayıt işlemlerinize devam edebilirsiniz. Kaydolduktan sonra oynamak istediğiniz VR platformu ve kullanılan grafik kartı (PlayStation 4 seçilebilir) sorulacak. Hepsi bu kadar.

Space Junkies diğer birçok oyundan farklı olarak platformlar arası oyunu destekleyecek. Tam oyun PlayStation VR, Oculus Rift, HTC Vive ve Windows Mixed Reality cihazlarını destekliyor. Son birkaç yıl içinde üretilmiş bir cihazınız varsa Space Junkies tarafından desteklenme şansı yüksek. PS4 kullanıcıları herhangi bir CPU, GPU veya RAM kaygısı taşımadığı için rahatlıkla oynayabilecekler.

Normalde, konsollar ve PC’ler arasında çapraz oyuna izin verilmesi PC fare ve klavye kullanabilen oyunculara avantaj sağlıyor. Ancak VR’de kontroller neredeyse aynı. İsabetlilik muhtemelen yine hareket kontrol cihazıyla belirlenecek dengeli bir oyun deneyimi sağlanacak.

Space Junkies, “orenas” adı verilen Yörünge Arenalarında oynayacağınız hızlı tempolu bir birinci şahıs nişancı oyunu olarak tanımlanıyor. Oyun ayrıca 15 farklı karaktere sahip. Açık beta artık yayında olsa da, her biri oyuncular tarafından kullanılabiliyor.

Space Junkies 26 Mart 2019’da VR platformları için yayınlanacak. İşte açık betaya özel yeni fragman: