Skyworld hibrit stratejiyi PlayStation VR’a taşıyor!

Bir başka VR oyunu Arizona Sunshine ile bilinen geliştirici Vertigo Games, hibrit strateji oyunu Skyworld‘ü PlayStation VR’a getiriyor. Diğer VR platformlarında mevcut olan Skyworld, PlayStation 4 ekosistemine 2019’un başlarında katılacak.

Duyuru Vertigo Games’ten Paul van der Meer tarafından yazılan PlayStation Blog gönderisiyle yapıldı. Ayrıca tanıtım için aşağıda izleyebileceğiniz yeni bir fragmanla yapıldı:

Skyworld stratejiye dayalı çok oyunculu tarzıda hibrit bir sistem sunuyor. Oyunun VR paketinde bir arada tutulan sıra tabanlı strateji elemanları, deste yapma ve hatta gerçek zamanlı mücadele var. Çevrimiçi olarak diğer oyuncularla karşılaşmanın yanı sıra, sekiz farklı “Skyworlds” içeren bir hikaye modu sunuyor.

Skyworld oyuncular krallıklarını inşa ettikleri Overworld‘de oyuna başlıyor. Bu kısım oyuncuların binalar inşa edeceği, kaynaklar toplayacağı, nüfusu yöneteceği vb. sıra tabanlı bir bölüm. Savaş başladığında deneyim, gerçek zamanlı bir “Savaş Arenası”na dönüşüyor. Savaş hazırlıklarında 16 tane birim kurulabiliyor ve oyuncular ordularını konuşlandırma komutları ile test ediliyor. Ayrıca yukarıdan yardım sunabilecekleri sihirler yapabiliyorlar.

VR oyunu açısından, oyuncuların deneyimi tercih ettikleri konfor seviyesine göre şekillendirebilmeleri için oyuncuların UI (arayüz) özelleştirme seçeneklerine erişimi olacak. Bu seçenekler fiziksel etkileşimlerin nasıl olduğunu, çevrenin yükseltilmesini ve daha fazlasını içeriyor.