PlayStation VR satışları 4.2 milyonu aştı

PlayStation State of Play’in açılış yayınının ardından Sony PlayStation VR‘a gelecek oyunları duyurdu. Özette şu ana kadar VR cihazının satış rakamları hakkında kısa bir not da yer aldı. PlayStation Blog‘dan paylaşılan bilgiye göre, PlayStation VR satışları 3 Mart 2019 itibarıyla 4.2 milyon aştı.

Konsol satışlarıyla karşılaştırıldığında bu sayı çok görünmese de cihazın yolculuğu boyunca önemli bir artış. Analistlere göre PlayStation VR pazardaki en iyi performansı gösteren VR platformu. State of Play yayınında açıklanan PS VR oyunları düşünüldüğünde, Sony’nin satış rakamlarından memnun olduğu ve başarı grafiğini daha da yükseltmeye çalıştığı açıkça görülüyor. Şirket gelecekte yeni nesil donanımlarıyla PlayStation VR’ın üzerine daha fazla eğilebilir.

Son 7 ayda cihazın satışlarında artış görüldü. Ağustos 2018 tarihli bir raporda, PlayStation VR satışlarının 3 milyon civarında olduğunu ortaya koyuyordu. Böylece yaklaşık yarım yılda Sony’nin VR cihazı 1 milyonun üzerinde satış yaptı. Bir zamanlar geleceği şüpheli görünen bir teknoloji için etkileyici.

Bu büyüme büyük olasılıkla 2018 yılında PS VR için yayınlanan etkileyici oyunlardan kaynaklanıyor. Örneğin; Astro Bot Rescue Mission, Firewall Zero Hour, Tetris Effect ve Beat Saber gibi başlıklar mutlaka yaşanması gereken deneyimlerdi. 21 Mayısta çıkış yapacak merakla beklenen Everybody’s Golf VR da dahil olmak üzere pek çok yeni deneyim de platforma gelecek. Arkasında zorlu bir hikaye ve heyecan verici bir yolculuk arayışı barındıran ve 28 Mayıs’ta yayınlanacak Blood & Truth‘da PlayStation VR oyuncularının hoşuna gidecek bir diğer yapım olacak.

PlayStation State of Play yayınında tanıtılan tüm oyunların listesine buradan erişebilirsiniz.