Gungrave VR’ın çıkış tarihi resmi olarak açıklandı

Yayıncı Xseed Games, ilk tam VR oyunu olarak tanıttığı Gungrave VR‘ın 11 Aralık 2018’de çıkacağını açıkladı. Ayrıca yaklaşan Gungrave G.O.R.E. ile köprü niteliğinde olan VR oyunu birinci ve üçüncü şahıs aksiyon arasında perspektif değiştiriyor. Ayrıca yayıncı fiziksel sürüm de dahil olmak üzere Gungrave VR için yayın planlarını duyurdu.

Xseed Games ilk gün, oyunun bağımsız bir eklentisi olan Gungrave VR U.N.‘ı yayınlayacak. Hem dijital hem de perakende satışta hem orijinal oyun hem de genişleme içeriği olan Loaded Coffin Edition‘ı satılacak.

Dijital içerik eklentileri de satın alınabilecek. Gungrave VR 29.99 dolardan satışa sunulurken, VR U.N. sürümü 14.99 dolardan yayınlanacak. Oyuncuların bağımsız eklentiyi oynamak için ilk oyunu oynamalarına gerek yok. Tüm dijital ön siparişler Loaded Coffin Edition PS4 teması ile gelecek.

Oyun hem Japonca hem de İngilizce ses seçenekleriyle sunacak. Gungrave VR U.N. yeni bir sidescrolling oyun stili ve yeni açılış ve kapanış animasyonuyla üç yeni seviye ekleyecek.

Son olarak her iki oyunda da Trigun’ın yaratıcısı Yasuhiro Nightow’un karakter tasarım çalışmalarının yer aldığını ekleyelim. Daha yakından bakmak için E3 2018‘de yayınlanan tanıtım fragmanını izleyebilirsiniz.