Groundhog Day filminden esinlenen PS VR oyunu yolda!

Rime’ın geliştiricisi Tequila Works, Groundhog Day: Like Father Like Son‘ı PlayStation VR’a getirmek için Sony Pictures Virtual Reality ile birlikte çalıştığını duyurdu.

Bill Murray’in başrolünde oynadığı 1993 yapımı Groundhog Day filminin devamı olan oyunda, oyuncular Punxsutawney adlı küçük bir kasabadan kaçtığını düşünen, ancak sıkışıp kalan etkileyici ama kibirli bir karakter olan Phil Connors Jr. olarak oynayacaklar. Phil Jr. da babası gibi, “arkadaşlarının ve ailesinin gerçek değerini öğrenene kadar” aynı günü tekrar tekrar yaşamaya başlıyor.

Tequila Works CEO’su ve Yaratıcı Yönetmeni Paul Rubio, stüdyosunun baştan beri sanal gerçeklikle ilgilendiğini söyledi: “Küresel Anlatı dediğimiz tekniği geliştirmek adına 2017 yılında ilk adımımız olan The Invisible Hours’u yayınladık. Oyuncular gerçek zamanlı olarak birkaç eş zamanlı hikayeyi takip ederek, ipuçlarını bulabilir ve gizemli yerleri keşfedebilirler.”

Tequila Works oyunculara hikayede kilit bir rol oynayacak kadar, yeterli anlatı seçeneği sunma sözü verdi. Rubio, oyuncuların oynanamayan karakterlerle derin bir duygusal bağ kurabileceklerini ve çok daha güçlü bir fiziksel etkileşim hissine sahip olacaklarını söyledi.

Groundhog Day: Like Father Like Son‘ın dallanan hikayesi, zaman döngüsü mekaniğiyle birlikte geliyor ve oyuncuların bireysel, anlamlı hikayeler inşa etmelerini sağlıyor. Geliştirici ayrıca yüksek kaliteli bir deneyim yaratmak için yetenekli yüz ve hareket yakalama sanatçılarıyla çalıştığını ortaya koydu. Rubio: “Özel VR araçlarımızı ve yüksek kaliteli VR ve AR deneyimlerinin önde gelen yaratıcısı SPVR ve MWM Immersive’in desteğini kullanarak kolay anlaşılabilen ve son derece ilgi çekici bir oyun yaratabildik.” diye ekledi.

Groundhog Day: Like Father Like Son, 2019’da PlayStation Store’da yayınlanacak.